Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Új krumpliból lehet finom...

Új krumpliból lehet finom sült krumplit készíteni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 14. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
lehet, de nem olyan jó, mint a régiből, szerintem
2010. aug. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Abból lehet csak igazán finomat! Főleg, ha nem hámozod, hanem a kés élével lekaparod a fiatal krumpli vékony héját, ekkor nagyon finom kéreg képződik rajta sütéskor. Persze ezt csak nagyon fiatal krumplinál lehet.

Az új krumpli majdnem mindenhez jobb, mint a régi. Talán a krumplipüré az egyetlen kivétel.

2010. aug. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Finom sütve nagyon.Sok kell belőle,mert összesül.Legjobb a dió nagyságú,ezt egyben kell megsütni.

Nem szeretem kaparni,mert nagyon lassan halad.

Ezért megfőzöm héjjában, megpucolom és úgy sütöm ki.Tartármártással, sültvirslivel igazán finom kaja.

2010. aug. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Újkrumpliból nem jó a núdli és a gombóc sem.
2010. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
lepcsánka sem:)
2010. aug. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szerintem jó, ha h leírom a kedvenc újkrumpli-receptem, édesanyám mindig így csinálja, szuperfinom.

Tehát végy tetszőleges mennyiségű újburgonyát, de szerintem minél több, annál jobb. Kell még hozzá vaj, meg petrezselyem. Ez egyébkén a petrezselymes burgonya egyik fajtája. Tehát a krumplit meghámozod, amelyiket kell, felkockázod. Palacsintasütőben kevés vajon megpirítod, és megvárod, amíg puhára sül, és már szép piros. Akkor rászórsz pár csipetnyi friss, felvágott petrezselymet, és összerázod a krumplival. Fontos! Az újkrumplit nem szabad keverni, mert összetörik. -> rázogatsd. Remélem, segítettem, Szia.

2010. aug. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha sóban dörzsölitek le a héját, (egy zacskóban) akkor sózni sem kell sütés után. A legfinomabb sült krumpli lesz belőle. ;)
2010. aug. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!