Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Menzas finomfozelek receptet...

Menzas finomfozelek receptet tudtok irni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

10hetes kismamavagyok.

Nagyon szeretem a finomfozeleket emlekszem az iskolaba mindig annyira finoman megcsinaltak.

De nekem sose sikerul finomra csinalni meg annyira se h eheto legyen😅

Esetleg tudtok nekem irni hozza recepteket?

Napok ota kivanom 😩


2021. jan. 18. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Szia!Francia salátához való zöldségkeverékből a legjobb.Tehát a zöldségkeveréket kicsi vízzel felöntve (max.1 dl)felteszed párolódni.Amint látod hogy már elindult a dolog minimumra veszed a fokot és közben elkészíted a habarást.Én főzőtejszínt szoktam használni.Összekeverem a tejszínt 2 evőkanál liszttel és csomómentesre keverem.Ha túl sűrűnek találom a habarást akkor tejet öntök hozzá de csak keveset nehogy folyós legyen túlzottan a habarás.Hozzáöntöm a zöldséghez és 10 percig folyamatosan kevergetve összefőzöm.Teszek bele kicsi sót,1 evőkanál cukrot vagy 2-t ki mennyire szereti édesen és így összefő.Ne puhítsd le nagyon zöldséget mert széteshet és az nem túl guszta.Én így készítem.Remélem ízleni fog ha kipróbálod.Szép babavárást! :)
2021. jan. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Ez egy kisebb adag zöldséghez való recept,kb 250-300 g zöldséghez
2021. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a menzán nem tejszínnel habarják, hanem jó sok rántással, és még több cukorral készítik.

Amit az 1-es ír, sokkal finomabbnak tűnik, mint amikre én emlékszem menzás koromból. :)

2021. jan. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom 😍❤️
2021. jan. 18. 15:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!