Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az angol cream cheese-nek mi...

Az angol cream cheese-nek mi a magyar megfelelője egy receptben?

Figyelt kérdés

Mikor ez az egyik hozzávaló egy receptben, sosem tudom, hogy mire gondol pontosan. Mascarpone vagy mondjuk a philadelphiás, vagyis natúr krémsajt? Vagy mindegy?

Valaki esetleg tudja?


2021. márc. 24. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Ha sütni Philadelphia típusú natúr krémsajt, ha nem kell sütni akkor mascarpone nálam.
2021. márc. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nincs ilyen összefüggés a krémsajt és mascarpone között, hogy az egyiket sütni kell, vagy nem, a krémsajt tejből készül (ezeket a krémeket lehet keményítővel, zselatinnal vagy ezek nélkül is készíteni), a mascarpone pedig tejszínből, ezért sokkal zsírosabb is. De a mascarponet az angol nyelvű receptekben is mascarponenak nevezik.
2021. márc. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A philadelphia, és annak "klónjai"!


Aldiban, Lidl-ben, Tescoban is van ! Csak ne keverd össze az ömlesztett sajtkrémmel - mert az nagyon más!


Milyen receptről van szó egyébként?

2021. márc. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ami a receptet illeti, nem tudom hallottál-e arról a fetás paradicsomos tésztáról amit mostanában mindenki kipróbál, de láttam egy videót amiben a csaj ezek helyett epret és "cream cheese"-t használt.

És nem tudtam eldönteni hogy akkor az most mascarpone vagy olyan krémsajt mint a philadelphia.

A húgom megcsinálta egyszer ezt a paradicsomos cuccot, de nekem annyira nem jött be, szóval gondoltam majd akkor kipróbálom az epres változatot.

2021. márc. 24. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!