Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kérhetek jó recepteket?

Kérhetek jó recepteket?

Figyelt kérdés
Keresnék egyszerű de nem annyira ismert és finom sütemény/desszert recepteket, ha valaki tud, megköszönném ha írna párat :D

2021. ápr. 3. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Tészta:


0,5 kg liszt

20 dkg sütőmargarin

1 db tojás

1 db sütöpor

Annyi tejet hogy amitől kemény a tészta (ne legyen puha)

10 dkg cukor


Krém:


1 liter tej

1 cs.karamellás pudingpor

1 tojássárgája

10 dkg cukor

3 ek. kakaó

Rum

0,5 tábla étcsoki

Máz:


1 tábla étcsoki

5-6 dkg cukor

2 ek. kakaó

Valamennyi tej ( de nem kell sok)

Elkészítés:


A tésztát összegyúrod, pihenteted 30 percet minimum és 6 részre osztom és kisütöd.

A krémbe a tojást a cukorral kihabosítod utána mehet bele a többi de a végén a tejet és fokozatosan add hozzá hogy ne legyen csomós.

A mázat meg összeolvasztod és mehet a tetejére



Hát ezt kb. egy hónapja csináltam nem nagyon emlékszek hogy miből mennyi kell,de majd ha többször csinálsz ilyet majd kitapasztalod.

De amúgy ez a kedvencem,mamám mindig ezt csinálta de végülis mindig azt mondtam neki hogy ezt csinálja nekem még,hát szerencsére nem ellenkezet


Sok szerencsét hozzá

2021. ápr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Első vagyok: mi ezt úgy hívjuk hogy dobos (tudom hogy nem az, csak majdnem) végülis akkor hamis dobos ha mondhatni
2021. ápr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, hogy a diós krémest mennyire ismered, eddig akiket kóstoltam vele még nem ettek ilyet.


A tésztához

8 dkg cukor

10 dkg darált dió

10 dkg darált babapiskóta

5 db tojásfehérje

2 db tojássárgája

1 tk sütőpor

0.5 dl napraforgó olaj


A krémhez

3 db tojássárgája

1.5 tasak tejszínízű pudingpor

5 ek cukor

6 dl tej

10 dkg vaj

2 ek porcukor

3 dl habtejszín


Elsőnek a krémmel kezdünk. 4 dl tejet felteszünk forrni. A tojássárgát a cukorral habosra kavarjuk, hozzáadjuk a pudingot, majd a maradék tejet. Ráöntjük a forró tejre és állandó kavarással besűrítjük, ezután kihűtjük. A vajat a 2 ek porcukorral habosra kavarjuk, majd a kihűlt pudinggal habosítjuk. Felverjük a tejszínhabot és hűtőbe tesszük. A tojásfehérjéből a cukorral kemény habot verünk, majd belekavarjuk a 2 tojássárgáját, és 2-3 részben az olajat.Összevegyítjük a diót, a darált babapiskótát és a sütőport, majd 2-3 részben rászórjuk a habra és beleforgatjuk. Sütőpapírral bélelt tepsiben elsimítjuk a tésztát majd megsütjük, nekem kb 8 perc alatt sül meg. Ha kihűlt a tészta félbevágjuk. A tejszínhabból 2 púpozott ek-nyit a krémhez kavarunk és rákenjük az egyik lapra, ráhelyezzük a másik lapot és maradék tejszínhabbal kidíszítjük a tészta tetejét.

2021. ápr. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Első vagyok: én válaszoltam a kérdésre és ezért kellet lepontozni,hát milyen világban élünk,de amúgy is annyira szánalmas az emberek akik ezt csinálják hogy mindig mindent lepontoznak, ha én lennék ennek az oldalnak a vezetője akkor ezeket rögtön kitiltanám fr.cnba az ilyen embereket,de amúgy is ha csak ezt tudják csinálni akkor minek kell idejönni erre az oldalra, nem értem
2021. ápr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kipróbálom :)

Én sem tudom miért pontozták le és hasznosnak találtam :)

2021. ápr. 4. 11:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!