Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem sűrűsödött be a...

Miért nem sűrűsödött be a szósz? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnap főztem teriyaki szószt. A recept szerint meleg vízben kell elkeverni a keményítőt, belerakni és egyszer felforralni. Ezt meg is csináltam, de nem sűrűsödött be.

Elolvastam a keményítő dobozát, azt írta hideg vízbe keverjem el, aztán rakjam az ételbe, és forraljam össze. Ezt is megcsináltam, de csak picit lett sűrűbb.

Éjjelre beraktam a hűtőbe, mert általában másnapra még egy kicsit sűrűbb lesz, de semmi.

Szinte olyan híg, mint a víz.



ápr. 26. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Túl sok volt rajta a folyadék. Szerintem ontsd le a folyadek legalabb felet es a maradekba tegyel meg kemenyitot es forrald ossze
ápr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bizonyára kevés volt a sűrítőanyag.
ápr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az egész egy nagy folyadék, nem tudok leönteni belőle.

Összességében már majdnem kétszer annyi sűrítőanyag van benne, mint amennyit a recept ír. Sima étkezési keményítő.

Azért furcsállom, mert már többször csináltam, sosem lett híg.

ápr. 26. 16:28
 4/7 anonim ***** válasza:
36%

3

Akkor esetleg próbáld meg kukoricaliszttel.

ápr. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én a hideg vízben elkevert keményítőt öntöm a forrásban lévő szószokhoz. több keményítő kell bele, ha híg maradt.
ápr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilván kevés volt a keményítő.
ápr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
El kell találni az arányt, nem egyszer csináltam kínait de múltkor én meg többet raktam bele valamiért olyan szirupos volt mint a zselé azt meg hiába hígítottam....
ápr. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!