Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 50dkg mennyi gramm vaj?

50dkg mennyi gramm vaj?

Figyelt kérdés

A recept azt irja hogy 1kg liszthez 50dkg vaj kell

Az 500g ugye?

Egyebként töltött sajtos pogácsát sütök.

Duplán csinálom tehát 2kg liszt és akkor 1kg ráma? 🤔

Köszönöm a segítséget.



2021. máj. 12. 15:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%
Muti a receptet!
2021. máj. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
78%

9: ne hívd vajnak a rámát - teljesen más.


A répát se hívjuk marhahúsnak. :)


A ráma növényi olajból készült szilárd zsiradék - a vaj pedig ugye tejből, állati eredetű .

2021. máj. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
91%
Hidd el, egy kiló lisztből is annyi pogi lesz, hogy ott állsz mellette hajnalig. Felesleges duplázni.
2021. máj. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, hány emberre sütsz...???


két kiló lisztből kb. 10-15 embert is jóllakatsz...

2021. máj. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
63%
Fogalmad nincs a mennyiségekről, gyerek! Nem vagy diszkakuliás? Minek kéne megduplázni, mikor még életedben nem csináltál? Hova kell, esküvőre? 2 kiló liszt az brutál sok! Első kísérletre fél kiló pont megfelelő lesz!
2021. máj. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kisebb adaggal kezd, aztán meglátod, mennyi. 2 kg-ból össze se tudnád gyúrni szerintem, az nagyon sok. Attól még, hogy a képen 1 db pogácsa van, a recept több darabra szól! Fél adag jó lesz szerintem, tehát 500 g liszt és 250 g margarin. Utána ha ezzel sem bírsz, a maradékot berakhatod a hűtőbe, és holnap sütöd meg.
2021. máj. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok építő jellegű és tanító hozzászólásokat.


A receptet nagyon nehéz lenne leirni de gyorsan megprobálom.


1kg liszt

50dkg ráma

3 teáskanál só

1egész tojás és 2sárgája

3deci tejföl

1teljes kocka élesztőt felfuttatni kis tejben

Lisztet és rámát elmorzsolni aztán a többi hozzávalóval eldolgozni.


1órát pihen

Vékonyra nyujtjuk a tésztát egyik felét megkenjük tejföllel aztán megszórjuk sonkával sajtal. A másik felét rábirítjuk a tetejére. Pogácsa szaggatóval kiszaggatjuk majd megkenjük tojással a tetejét +pici sajt és mehet a sütőbe.


Bocsi a helyesírásért és a vessző elhalasztásáért. Igy tudtam ide le írni. Ez áll a receptben semmit nem hagytam ki.


A tészta kész igaz hogy ugy kellett csinálnom hogy ketté szedtem mert nagy falat lett volna a vékony kezeimnek de a tészta nagyon szép lett.

2021. máj. 12. 17:45
 18/22 A kérdező kommentje:
Most ott akadtam el, vagyis még csak gondolkozok rajta hogy mi az hogy megkenjük a tetejét tojással? Egész tojással? Vagy csak sárgájával? S.O.S
2021. máj. 12. 17:46
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Tojással kenés: egy csészében villával felversz egy egész tojást, aztán lúdtoll vagy szilikon ecsettel kenheted. Egy nagyon kevés (mondjuk teáskanálnyi) tej hozzákeverése nekem segít a felverésben.
2021. máj. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja és amúgy lehetne csak sárgájával is, de ennyi pogácsához nem biztos, hogy elég lenne.
2021. máj. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!