Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egészséges életmódba beilleszt...

Egészséges életmódba beilleszthető, de mégis megfizethető ételeket keresek?

Figyelt kérdés
Minden ötletnek nagyon örülök!

2021. júl. 31. 08:05
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Bármilyen szezonális zöldség, gyümölcs olcsó és egészséges. Ezenböl meg rengeteg ételt lehet készíteni.
2021. júl. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
A kettő kizárja egymást.
2021. júl. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Recepteket milliót találsz.

Szerintem fontos,hogy a kedvedre való alapanyagokat megtaláld.

Én húsból mostanában legtöbbször filézett bőr nélküli csirkecombot szoktam venni.

Nem tudom,ez csak nekem újdonság,de én pár hónapja fedeztem fel,hogy így is árulják.

800-1000 Ft között szokott lenni kilója, olcsó is meg finom is és gyorsan el lehet készíteni.

Általában 1 adagonként fagyasztom.

Most tényleg elfogadható áron van a zöldség, gyümölcs, ilyenkor lecsó, cukkini, saláta orrvérzésig.

Köretnek a bulgur szerintem jó opció.( Neten találsz török bulgur receptet,nem olyan unalmas, mint a rizs)

Illetve a tojás,konzerv tonhal ,ami még nekem elég sokoldalú.

A kenyeret én ropogós kenyérre váltottam ki, jobban ízlik mint az abonett, ráadásul felbontva se puhul meg sokáig.

Édesítésre a dia-wellnes 1:4-et használom.Na ez nem olcsó,de nekem sokáig elég

Édességekkel szoktam gondban lenni,mert arról nem tudok, igazából nem akarok lemondani.

Itt a turmixok paleo édességek, túrókrém ezer féle verzióban variálható

Illetve fagyi, mirelit gyümölcs és tej/tejszín/joghurt+édesítőszer turmixolva.Persze közel sem fagyi állag,de ízre finomabb (nekem)

Még egy kiegészítő amit szeretek,az útifű maghéj.

Elég hasznos kis cucc.

A legjobb túrókrémbe turmixolva.

2021. júl. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Nézz körül a zöldségek közt, hogy mit nem eszel most.

Cukkini, tök. Elhanyagolt zöldségeink, pedig nyáron lecsónak tojással a legjobbak! A cukkini nagyon jó akár a rozmaring-kakukkfű kombóval, tejszínnel vagy kínai tésztás ételként..

Salátát is kevesen esznek, pedig 100Ft sokszor a Sparban a frissé, a lolo. Sajtkrémmel/tejföllel egybe rottyantott husi, pirítós, csokor saláta paradicsommal és amit még szeretsz majd egy löttyintés tökmagolaj.

2021. júl. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Minden étel egészséges, ami nem tartalmaz ízfokozót és tartósítószert.

Az egészséges táplálkozás lényege a változatosság és ebben az egyensúlyra törekvés.

Aztán ezen belül te homárt eszel, vagy sárgaborsó főzeléket, az kizárólag a pénztárcád függvénye.

2021. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4%

Egeszseges etkezes alapja, hogy nem kell kenyszeresen enni ... semmi szukseg a megszokasokra (reggeli-ebed-vacsora).


Nezd meg az allatvilagot, csak akkor esznek ha valoban szukseg van ra. Nem zabalnak feleslegesen, nem zabalnak reggeltol-estig.


Hagyd ki a lisztet es a cukrot, sot is csak annyit hasznalj amennyi feltetlenul szukseges. Nem kellenek a fuszerek sem, edd az etelek eredeti izet.


Ennyi!

2021. júl. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, szupereket írtatok, sikerült ötleteket gyűjtenem.

6-os válaszoló: elmondanád, hogy a fűszereknek milyen negatív hátrányai vannak? Úgy hallottam, néhány zöldfűszer még egészséges is. Köszi! :)

2021. júl. 31. 18:38
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én általában a boltban megnézem, hogy éppen melyik zöldség kilója a legolcsóbb és azt használom fő alapanyagnak.

Pl. Zöldségkrémleveseket, rakott, töltött zöldségeket készítek belőlük

Vagy ha épp húsos fogást csinálok, akkor az a zöldség mellé a köret

Ha pedig már nagyon sokféle van és nem akarom, hogy odafonnyadjanak, akkor csinálok salátát vagy wrapet belőlük.

2021. júl. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
A füszerekkel semmi baj sincs, söt, kifejezetten egészségesek, ha normális mennyiségben használják. A 6-os valami megvadult naturéletmód követö akarna lenni, ezért ír ilyen extrém dolgokat.
2021. júl. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!