Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy süssek? Mi lehet a baj?

Hogy süssek? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet nem ez a jó kategória, de remélem itt is tudtok nekem segíteni. Szóval nemrég vettem egy gáztűzhelyet, a sütő része is gázos és egyszerűen nem tudok rájönni, hogy kellene benne sütni, mert általában úgy járok, hogy az alja megég a tésztának (pl egy sima piskótalat, vagy tortaformában piskóta torta), míg a teteje, közepe még lágy... Electrolux ekj51153ox a tűzhely típusa. Van rajta 1-6ig fokozat és belül ugye a 4 polc. A könyve szerint ezeket mind a 3as polcon, 3as fokozaton kell sütni, de nem jó... Estleg valami ötlet hogy próbálkozzak? Illetve 2x sikerült eddig normális tortaformát sütni benne, viszont mind a kettőnél iszonyatosan szépen feljött a teteje, de utána összeesett, beesett(nem nyitottam rá az ajtót, kikapcsoltam, megvártam, míg kihűl, de összesett közben) ezzel mit tudnék kezdeni?

Előre is köszönöm, aki tud segíteni!



2021. szept. 5. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Tegyél bele alulra egy üres tepsit vagy cserepeket
2021. szept. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elsöként azért kiprobálnám a kettes fokozatot és a magasabban lévö "polcot".
2021. szept. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Piskótát pl úgy kell sütni, hogy bekapcsolod a sütőt, jól felmelegíted, aztán mielőtt berakod a tésztát, le kell venni alacsony fokozatra. A tésztát gyorsan kell berakni, ne menjen ki az összes meleg. Plusz a legmagasabb rácson kell sütni.
2021. szept. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezt sem tudtam, köszönöm!

Próbálkozom majd

2021. szept. 5. 19:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Jo a 3.polc, csak nem felulrol lefele a harmadik, hanem alulrol felfele a harmadik.
2021. szept. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mi speciális fóliát raktunk bele, duplát. Tűzálló. Úgy, hogy a gyújtó lyukat kihagytuk. Ez vágható
2021. szept. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!