Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha epres joghurtot és habtejsz...

Ha epres joghurtot és habtejszínt összekeverek kb 1 dl zselatinnal jó lesz charlotte tortába? Meg fog ennyi zselatintól dermedni?

Figyelt kérdés
2021. nov. 12. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt mi az az 1 dl zselatin - az por, vagy lap szokott lenni, a folyadékmennyiség szabadon változtatható.

Másrészt a joghurt meg a tejszín mennyiségéröl nem írtál semmit.


Szerintem a zselatin csomagolásán lévö elkészítési javaslat szerint csináld, de a tejszínben olvaszd fel, és figyelj, hogy a tejszín+joghurt mennyiségének elegendö zselatint használj.

2021. nov. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%

Mennyi tejszínhez?

Én két csomaggal szoktam 1literhez de dobj bele előtte 1zacskó Aranka krémport is.

2021. nov. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

csatlakozom az 1-eshez: a zselatin vagy por - akkor grammban mérjük, vagy pedig lapzselatin, akkor meg darabban van megadva.

A csomagolásra ez utóbbinál rá is van írva, hogy mennyi folyadékhoz elég X db lap. Összeadod a joghurt és a felvert tejszín mennyiségét, és ki tudod számolni, hány lap zselatin kell hozzá.


Amúgy itt egy tök jó leírás, laphoz is meg porhoz is:


[link]

2021. nov. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

valami itt tényleg nem stimmel

ha nem úgy csinálod ahogy a zacskón van, akkor nem elsz jó. ha pl 3 dl joghurtotba és 2 dl tejszínbe teszel 1 dl folyadékhoz való szelatint az garantáltan szétfolyik. 4 dl-hez való szelatintól sztem meg megáll, de nem lesz igazi zselé. mert ugye a zselatinon úgy van a menyniség hogy tényleges zselé legyen a végén, krémekhez í]y elég kicsit! kevesebb

2021. nov. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!