Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mikor kezditek a karácsonyi...

Mikor kezditek a karácsonyi menühöz a vásárlást?

Figyelt kérdés

Én mindig eltervezem a menüt előre, és úgy vásárolok. Nem szeretek a tömegben az utolsó margarinokért harcolni 2 nappal karácsony előtt 🙂

Idén duplán odafigyelek hogy minél kevesebbet legyek sok ember között.

Általában karácsonyra van 1 főétel, és több hidegtál jellegű saláta vagy csipegethető könnyebb étel. Beigli, mézeskalács, házi szaloncukor.

Úgy döntöttem már most novemberben megveszem a tartós élelmiszert az ünnepekre, és a végén csak a romlandót kell beszerezni gyorsan.

Ti terveztek előre? Mi lesz a menü?

Beosztjátok a vásárlást, vagy az utolsó percre hagyjátok?

Kíváncsi vagyok az ünnepi készülődési taktikátokra, hátha tanulunk valami hasznosat egymástól.



2021. nov. 20. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Karacsony elott egy hettel kb. Nincs semmi taktikank, eddig mindig megkaptunk mindent, ami kell, sokan meg maskor is szoktak lenni, ki lehet birni.
2021. nov. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Külön nem szoktam emiatt vásárolni menni. Viszont már December elejétől el szoktam kezdeni beszerezni a tartós dolgokat a rendes bevásárlások során.

Főleg a sütikhez szükséges hozzávalókat(cukor, liszt, margarin, kókuszreszelék, tojás, dió, mák stb). Illetve italokat(sör, bor, pezsgő, tömények, üdítők stb). Ezek jól elállnak a garázsban, így nem kell púposra rakni a bevásárlókocsit karácsony előtt, meg még szilveszterre is kitartanak.

Azért hozzátartozik, hogy Karácsonykor mi vagyunk a központ. Mióta anyám már nincs olyan állapotban, hogy ő lássa vendégül a nagy családot, azóta nálunk szoktunk összegyűlni több mint tízen, és többen itt is alszanak, szóval van fogyasztás rendesen. Ha csak a kis család ünnepelne egyedül, az nem igényelne lényegesen komolyabb bevásárlást a szokásosnál.

2021. nov. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
68%
3-4 héttel előre leadom a rendelést az italosnál, az étteremben, és a cukiban.
2021. nov. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

"Mikor kezditek a karácsonyi menühöz a vásárlást?"


Szilveszter elott, mert akkor mindenki virsliert all sorban :)))

2021. nov. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindig van itthon szinte minden, ami ilyenkor kell, a bolt meg itt van a házunkkal szemben, azért az 1-2 apróságért át tudok lépni bármikor
2021. nov. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden van itthon egész évben.


Ami frissen kellhet pl gomba, az nem áll el hónapokig

2021. nov. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Az adott héten. Egyedül halat veszek korábban és fagyasztom le, mert itt olyankor lerabolják a halboltot.
2021. nov. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak a gyümit, zöldséget veszem frissen, minden más szokott lenni itthon. December elején megegyezünk a kb. menüben, és akkor ami akciós veszem meg és megy a fagyóba :)
2021. nov. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%

Menü az

24. ebédre fixen garnéla + leves, a vacsi sült ez-az salátával

25. maradék húsok, leves (ez vagy marad, vagy összedobok valamit gyorsan)

26. valami könnyűt készítek, mert elegünk van húsból


Nincs ilyen rántott hal stb "hagyomány", amit éppen ennénk, én pl tavaly lencsefőzeléket, mert ölni tudtam volna érte :D

2021. nov. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tartós dolgokból már bevásároltam. Ami friss árú majd az ünnepek előtt fogom.

Idén majd kacsasült lesz és birka pörkölt. Hárman vagyunk, nem lesz sok étel, de süti igen :) azt imádjuk.

2021. nov. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!