Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak, hogy ne égjen...

Mit csináljak, hogy ne égjen bele a muffin alja a papírba?

Figyelt kérdés

Muffint sütöttem, sütés közben rendszeresen ellenőriztem, hogy készen van-e és amikor már jó volt, azonnal kivettem a sütőből, de az alja beleégett. A felső kétharmada teljesen jó, finom, rendesen meg van sülve, az alja viszont teljesen bele van égve.

Hogyan kerülhetném el ezt következő alkalommal?


2021. dec. 16. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van hőeloszlató tálca a sütőben?

Vagy feljebb rakni egy kicsit a rácsot?

2021. dec. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hőelosztó tálca az nincsen, de akkor feljebb rakom a rácsot legközelebb. Légkeverésen sütöttem, 170 fokon, ez okés szerinted?
2021. dec. 16. 13:04
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Lehet kicsit magas, nem? A légkeverés egy 20ast még hozzá ad. Ha több tepszivel sütsz, akkor próbálj variálni tepszinként. Egyiket légkeverésen 160 fokon, másodikat 180, alul felül sütéssel, stb. Ha eddig nem úgy csináltad, akkor melegítsd előre be a sütőt.
2021. dec. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%

"Mit csináljak, hogy ne égjen bele a muffin alja a papírba?"


Ne csinalj tobbet muffint! :)))

2021. dec. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szilikonos muffin sütőformát vegyél.
2021. dec. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

nem gázsütőd van? nekem úg yhangzik, az süt nagyon alulról



de lehet neked ilyen a sütőd, ami alulról süt jobban, ezt ki kell tapasztalni (az enyim pl jobb hátul süt jobban :D )

szóval a javaslatom nekem is hogy tedd feljebb, illetve 2-3 réteg alufóliát tegyél a sütő aljába. lehet így kicsit tovább fog sülni, viszont nem elsz alulról az a közvetlen hőhatás ami megégetné


illetve az is lehet hogy ha nem tűpróbával nézted, hanem szemre hogy megsült-e hogy csalt a szemed és túlsütötted. szóval legközelebb ajánlom, hogy 5 perccel korábban szúrj bele egy fogpiszkálót vagy hústűt és ha nem marad rajta tészta, vedd ki. akkor is ha kinézetre nem aranybarnás-pirultas, hanem nyersnek néz ki

2021. dec. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
180, előmelegített, 25 perc. Kicsit ha ragad a papírra, az nem gond sztem.
2021. dec. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!