Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi lehet a sütési receptje...

Mi lehet a sütési receptje annak a négyzethasáb formájú, setétbarna, savanyúsan ízletes kenyérnek, amit anno a szovjet laktanyákban adtak pl. a borscshoz, vagy az uborkaleveshez?

Figyelt kérdés
A feleségem rendszeresen süt itthon sokféle kenyeret és a kérdésben leírt orosz/ukrán kenyérre is kipróbált már több receptet. Mindegyik jó, de egyik se olyan savanyúsan ízletes, mint amilyenre emlékszem.

2022. jan. 24. 20:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%

Ezt próbáltátok már,? Limara receptjei megbízhatóak!


[link]

2022. jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%

Vagy esetleg ez a borogyinóí?


[link]

2022. jan. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem tudok érdemben hozzászólni, de megöl a kíváncsiság. Szabad tudni hogy ehettél egy szovjet laktanyában?
2022. jan. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de Limara ilyen jellegű receptjei is, már mind megvoltak. Tényleg nagyon finomak, de valahogy egyik se olyan ... 👆 ;-)
2022. jan. 24. 21:16
 5/26 anonim ***** válasza:
87%
Próbálj meg oroszul rákeresni a receptre.Lehet tesznek bele valamit amitől olyan íze van.Ha lefordítod a receptet rá fogsz jönni.Én is így szoktam ha valamit nagyon ki akarok deríteni.Általában sikerül is. :D
2022. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%
Az előző vagyok.Egyébként valószínű a rozstól van olyan íze és lehet,hogy akárhogyan is készítitek el nem lesz olyan.Már sajnos a lisztek se olyanok amilyenek régen voltak.
2022. jan. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

#3

Sorkatonaként a Magyar Honvédség egyik ezredparancsnokának a gépkocsivezetője voltam, aki időnként "baráti" látogatást tett szovjet laktanyákban is. És amíg őt dúsan vendégül látták, a szerényebb étkezdében engem is asztalhoz ültettek. :)

2022. jan. 24. 21:25
 8/26 anonim ***** válasza:
84%

Itt nézd meg, melyik hasonlít legjobban arra, amit keresel:

[link]

2022. jan. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat!

#2

A borogyinóit is meg-meg szoktuk sütni. Az is különlegesen finom, de nem olyan, mint 👆

#5-6

Tudom, hogy rozsból, és még mennyi minőségi összetevőből van minden efféle kenyér.

Talán épp ez utóbbiak miatt nem olyan "egyszerű" ízűek ezek, mint amilyet keresek.

Ahogy én beleolvasok ezekbe a mostani receptekbe, szerintem anno a szovjet katonáknak nem csináltak ilyen igényes összeállítású kenyeret. Meglehet épp ezért sem stimmel az ízük.

Az oroszul keresés nem rossz tipp, köszönöm.

2022. jan. 24. 21:43
 10/26 A kérdező kommentje:

#8

Köszönöm a gyűjteményesen hasznos linket! :)

2022. jan. 24. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!