Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ráma 80%-os sütőmargarin és a...

Ráma 80%-os sütőmargarin és a szintén 80%-os "ipari" leveles margarin között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Csak azért, mert a Rámától csak jó "vizes" sületlen lett a tészta, nem is nagyon emelte meg, sütés közben forrt ki a tésztából a margarin... Nesze neked 80%. Ami szárazabb rész volt, ott volt levél, de az sem volt az igazi. Megfelelő receptet használtam és szépen ki is nyújtottam, alsó-felső sütés, értelemszerűen gőz nélkül, mégsem lett jó. Előmelegített elektromos (!) sütő kb. 220 °C ahogy elő volt írva. Ezt eljátszottam már immár 2x, kezd dühíteni igencsak, mivel azért eléggé macera a házi leveles, de csak kívánja az ember.


Bolti leveles tésztát meg NEM veszek, akkor minek a sütés öröme.


A leveles ún. "húzómargarin" megfelelő lenne a célra, otthoni felhasználás esetén is vagy abban is csalódni fogok...?


2022. febr. 4. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
A leveles tészta vajból van. Ezeket a margarinokat nem arra gyártjak. Elsődleges céljuk vajhoz hasonlóvá tenni, hogy otthon zsíradékként hasznoditsuk. De amit te szeretnél létrehozni az a 'vajas leveles' tészta. Vaj kell hozzá
2022. febr. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Így van, vajat kell használni! OK, drágább mint a margarin, de ha az ember már nekiáll egy finom süteménynek, nem ez lesz a legdrágább tétel...
2022. febr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Dolgoztam pékségben mint gyakornok, ott bizony sima húzómargarint használtak, egy jó nagy adag tésztához 1 kg-ot kettévágott, bele a tészta közepébe, leütögettük laposra, majd ment a nyújtógépbe.


Olyan magas pogácsák, hasék készültek hogy csak na. Ugyanez az élesztős verzióval is, az is szép leveles lett.


Vajat nem használtak. Ezért kérdem, hogy akkor az ugyanolyan 80%-os Ráma miért nem úgy viselkedik, mint az azonos zsírtartalmú leveles margarin. Csak vizes, nem gyengén és azért...?

2022. febr. 4. 10:21
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó egyébként igen, a hagyományos régi leveles tészta az vajas... Egyszer sütöttem "hamis" vajas levelest is (egymásra rétegeztem a tésztákat, a rétegek közé kenve a vajat), de az sem volt az igazi.
2022. febr. 4. 10:22
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Nem mindegy, hogy a maradék 20% micsoda!


De ha vajjal sem müködik nálad a leveles tészta, akkor a sütövel lesz baj

2022. febr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Whirlpool sütő...
2022. febr. 4. 11:43
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Én csak vajat használok, de ismerősöm azt mondja, hogy ő sütéshez csak a régifajta Liga margarint használja.

Nem szoktam enni a sütijeiből... :)))

2022. febr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Leveles tésztát mindig GÖZÖS sütöben kell sütni!


Meg a Whirlpool is lehet rossz, a hömérsékletet rosszul állítja be

2022. febr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!