Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért lett száraz a hús?

Miért lett száraz a hús?

Figyelt kérdés
Anyám szokott olyan rántott húst csinálni, hogy csak liszt és tojás. Azt mondta, hogy liszt, tojás és megint liszt. Hát nekem olyan száraz lett, hogy az nem igaz. Az övé nem szokott az lenni. Mit rontottam el akkor?

2022. febr. 27. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
HA leírod, PONTOSAB HOGY csináltad, akkor lehet válaszolni, így nem.
2022. febr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

ez nem rántotthús, hanem párizsi szelet.


A hús száradt ki, vagy a panír?

2022. febr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%

1. a húst előre beszokták sózni,12-24 órára betéve a hűtőbe. Ez a só megköti a vizet a húsban,és nehezebben távozik el sütéskor.

2. beszokták klopfolni is ,azaz kissé összetörni a hús rostjait.

3 a húst magas hőfokon sütjük ki,140C felett viszonylag rövid idő alatt ami kb 4-5 perc,legjobb a fritőz.


Ha ezeket betartod ,nem fogsz hibázni,és puha lesz mint a vaj.

2022. febr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

Párizsi szelet, de a masszát el kell készíteni hozzá, nem szárazon hempergetik a lisztbe. Pontosabban először lisztbe, majd a masszába mártva sütik ki.


Rövid recept, ahol a massza picit fel van turbózva:

https://www.youtube.com/watch?v=vZJRJqsCmRM

2022. febr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

A 3-as módszere arra jó, hogy cipötalpat készíts, ha elöre besózva hagyod állni, akkor minden levet kiszív a húsból!


Az 5-ös meg csak veszekedni akar.


Az eredeti párizsi szelet úgy készül, hogy megsózod a húst, kiklofpolod, és utána azonnal elöször lisztbe, utána tojasba majd újra lisztbe mártod és 5-10 percig vársz vele sütés elött. Így a liszt megszívja a magát a tojással és ettöl lesz puha a bundája.

2022. febr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
nem az a párizsi szelet amikor a felvert tojásba öntenek lisztet és így a kikevert masszában sütik meg a húst? vagy akkor azt hogy hívják amit én írok, mert ezt ismertem párizsi szeletnek
2022. febr. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Közben elértem anyámat. Azt mondta, hogy hirtelen keleltt volna kisütni, nem lassú tűzön.
2022. febr. 27. 15:59
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
6-os: eredetileg nem, de ma sok helyen úgy csinálják, ahogy íortad, mert valamivel talán egyszerübb
2022. febr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6. [link]
2022. febr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!