Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kakukkfű helyett lehet használ...

Kakukkfű helyett lehet használni citromillatú kakukkfüvet?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy nem egy a kettő, de azt nem tudom, hogy hasonló-e az ízük.
2022. márc. 8. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de elég más lesz az eredmény - kb, mintha a kakukkfü mellé még citromkarikát is tennél az ételbe, csak nem lesz savanykás mellékíze.

Nem tudom, milyen receptröl van szó, eléggé függ ettöl is.

De egy próbát megér, csak elöször fele mennyiséget tegyél az ételbe, ha nagyon nem az, amit vársz, inkább mással füszerezz - oregano, rozmarin, tárkony, bazsalikum általában illik a kakukkfühöz, persze egy féle csak -, mert ugyan így is más lesz, mint az eredeti, de talán kevésbé eltérö az eredmény.

(Meg egy tipp, ha más is eszik belöle, ne mondd meg, hogy nem tudtál kakukkfüvet tenni bele, hanem hogy egy új receptet próbálsz ki - igy általában kevésbé reklamálnak a szokatlan íz miatt)

2022. márc. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Nem mintha nem tudnék venni kakukkfüvet, de citromillatú van a kertben, csak nem tudom, mire lehet használni, azért kérdezek inkább.

2022. márc. 8. 11:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes, nem is tudtam, hogy van ilyen! Én örülnék ha lenne!:)

Nézd csak találtam egy receptet:

[link]

Meg ezen az oldalon a 6-os pont taglalja, hogy mihez ajánlják:

[link]

Én pl.tuti, hogy tárkonyos ragulevesbe is tennék picit!:)

Meg ahogy a második cikkben is írják, nyilván minden olyan ételhez jó, amihez illik a kakukkfű és a citrom is. Markáns fűszer mindkettő, csak óvatosan.:)

2022. márc. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. márc. 8. 13:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!