Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mondanátok egyszerű és főleg...

Mondanátok egyszerű és főleg olcsó főtt étel recepteket?

Figyelt kérdés

Gyűjtsünk össze minnél többet az egyszerű és főleg olcsó ételek felsorolásával és azok receptjével.


Amikhez olcsó, mindenütt kapható, és nem romlandó vagy lefagyasztható alapanyagok kellenek, nem sok műveletből áll az elkészítés, kevés edény koszolódik össze.


Amiket már ismerek és jól el tudom készíteni:


tejbegríz

tejberizs

krumplis tészta

káposztás tészta

túrós tészta

paprikás krumpli

tepsiben sült csirke + krumpli

rakott zöldbab

rakottkrumpli

zöldbab főzelék

lencseragu

sárgaborsó ragu

csirkemáj pörkölt

hagymás sült csirkemáj

borsópörkölt makarónival

vörösbab pörkölt rizzsel


Eddig ezeket tanultam meg elkészíteni. Ti miket ismertek még?



2022. júl. 8. 06:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Gombapörkölt, zöldbab pörkölt még kimaradt, ezek is jók csőtésztával, makarónival.
2022. júl. 8. 06:03
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hasznos lenne, ha ezekhez a pörköltös cuccokhoz nokedlit csinálnál, sokkal olcsóbb és sokkal finomabb!...és nem egy nagy durranás átküldeni a nokedlinyomón.

Egyéb ötletek:

- Töltött csirke farhát, krumplival, káposztasalátával

- Majonézes krumpli/tojás/zöldség akármi házi majonézzel, így:

https://www.youtube.com/watch?v=rzj-iNCMiaA

- Fasírt (fél kiló húsból 12-14 db normál nagyságú) krumplival/rizzsel/főzelékkel

- Kakaós/fahéjas/almás palacsinta, előtte frankfurti leves (egyéb töltelék, túró, lekvár stb. drágák)

- Lapcsánka fokhagymás tejföllel

...

aztán még gondolkozom.

2022. júl. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Rögtön megakadt a szemem a rakott krumplin. Krumpli, tejföl sajt, kolbász, tojás... nem valami olcsó. De nem kell törnöd a fejed, a receptoldalakon általában bejelölheted, hogy olcsó kajákat keresel. Csak úgy hirtelen:


[link]

2022. júl. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
pdf formában nincs letölthető szakácskönyv, amiben egyszerű ételek receptjei vannak, valamint olyan főzéssel kapcsolatok alapfogalmak, mint pl ragu, pörkölt, tokány közötti különbség, vagy rántás-habarás közötti különbség, és egyéb hasznos alapelvek - kezdőknek?
2022. júl. 8. 06:58
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg Horváth Ilona szakácskönyvét. Abban az alap dolgok is benne vannak.
2022. júl. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6%
Nem.
2022. júl. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Csak letölteni tudnám, nincs pénzem könyvre, ennivalóra alig futja.
2022. júl. 8. 08:02
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A Horváth Ilona szakácskönyv letölthető. Szerintem messze a legjobb.
2022. júl. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
A hús ugyan drágának tűnik, de nem az. A mai zöldségárak mellett főleg nem. A legjobban variálható és kiadós.
2022. júl. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, főleg a csirkemáj, az nem túl drága és az is hús, nem? Fehérje biztos akad benne.


Köszönöm a Horváth Ilona szakácskönyvet le tudtam tölteni. Remélem sok hasznos, praktikus dolgot olvashatok majd benne, mert sajnos még csak kezdő főzőcskéző vagyok :/ "kezdő rántottázó"

2022. júl. 8. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!