Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok ajánlani egyszerű,...

Tudtok ajánlani egyszerű, nagyon olcsó recepteket?

Figyelt kérdés

2013. nov. 15. 00:38
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Kedvencem a hagymás mindentbele egybetál.


Megpirítok olajon egy nagyobb adag hagymát.

Összeszedek minden maradék zöldséget, konyhamaradékot. Ezt elkezdem az üvegessé puhult hagymára adagolni, először a szálasabb dolgokat, mint: káposztatorzsa, szottyadtabb répa, karalábé. (Mondom, bármi jó, amit más már a levesbe is sajnált, vagy egyszerűen csak elfelejtettek felhasználni, és holnap már úgyis kidobnák.)

Ahogy ezek kezdenek puhulni, ízlés szerint adok hozzá fűszereket, általában szag után választok, ami éppen van, de pld oregánó, kakukkfű, ilyesmi jó szokott lenni. Sót általában csak a végén teszek bele, azt felesleges menet közben méricskélni, (meg nem is tudom előre az arányokat,) úgyse kell belefőnie.

Folyamatosan kevergetem, hogy le ne égjen, közben teszem hozzá sorra a puhább, levesebb zöldségféléket is: lecsópaprika, paradicsom, stb., szintén ami épp akadt. (Érdemes már előre feldarabolni, hogy ezzel se kelljen a kavargatás közben vacakolni, hanem ez már gyorsabban menjen.) Utolsó adalékként megteszi a tegnapról megmaradt leves vagy főzelék zöldségje is, ha most utoljára kerül bele, még egy kicsit bátrabb fűszerezéssel ebben az "egybetálban" új értelmet nyer az is.


Ha egy kicsit pikánsabb, kínaiasabb ízt akarok, teszek még savanykásabb gyümölcsökből is, de ha direkt olcsó verzió, akkor ehhez pld a maradék almahéj is remekül megteszi, úgyis szétfő.


Ha nincs otthon semmi más, akkor ezzel tulajdonképpen kész is, de ha nagyon sok lét eresztett, akkor a végén bele lehet dobálni apróra vágott maradék száraz kenyereket; vagy ha ragusítani akarom, akkor még rottyantom egy kicsit bármilyen olcsó sörben; stb, lehetőségek szerint.

Vagy az egyik kedvencem, mint "luxus verzió", amikor a végén ráütök a tetejére két tojást.

2013. nov. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Maradék főtt krumpli vagy krumplipüré felhasználásával is csinálhatsz finom kaját. A főtt kruplit áttöröd, és annyi lisztet teszel hozzá, hogy rugalmas, nyújtható tésztát kapj.(tojàs nem kell bele!) Deszkán kb. fél centi vastagra kinyújtod, és teflon serpenyőben mindkét felét megsütöd, mint a palacsintát. Ezt aztán lehet enni édesen lekvárral, vagy sósan mindenféle töltelékkel, mint a pitát vagy gyrost. Én legutóbb megkentem majonézzel, megszórtam reszelt sajttal. Vagdoshatsz bele maradék felvágottat is. Ízlés szerint bármit tehetsz bele.
2013. nov. 15. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Paprikás krumpli

Sült krumpli + tükör tojás

Krumplis tarhonya

Paradicsomos káposzta

Krumplis tészta

Káposztás tészta

2013. nov. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
75%

Pfúúúú, első, ezt Te tényleg megeszed?


"bele lehet dobálni apróra vágott maradék száraz kenyereket", "rottyantom egy kicsit bármilyen olcsó sörben"


Én tulajdonképpen bármit megeszek, de ez nekem nagyon bizarrul hangzik...

2013. nov. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Más is megeszi, ha nem árulom el előre, hogy hogyan készült :D


Egyébként miért pont a száraz kenyerekkel, meg a sörös ragusítással van bajod? Az almahéjon jobban ki szoktak akadni...

2013. nov. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Nem tudom, hogy is írjam... a száraz kenyértől olyan "moslékosnak" tűnik nekem. Ahogy olvastam, rögtön bevillant egy kép gyerekkoromból, ahogy vittük a disznóknak a kaját :) Talán ezért. Vagy nem tudom :)

Szóval nem bántásnak szántam, csak valahogy rögtön erre asszociáltam. A zöldségekkel, meg az almahéjjal sincs semmi bajom, sőt, csak ezt a száraz kenyeret nem tudom megemészteni :)

2013. nov. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 klopusz ***** válasza:

Szia!


Már valahol itt a Gyakorin írtam, de most nem találom :-)


Tehát: főzzél egy adag nokedlit, dinsztelj hagymát, tegyél bele mindenfélét, amit otthon találsz (felvágott, zöldségféle), keverd össze az egészet, tedd tűzálló tálba/tepsibe és süsd át. A tányéron tehetsz rá reszelt sajtot, tejfölt.

Nálunk mindenki nagyon szereti :-)

2013. nov. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az elso nekem inkabb gusztustalan,mint praktikus otlet,bocsanat.

Kerdezo,ez attol fugg te mit tartassz olcsonak es egyszerunek,de megprobalok segiteni.:) Tocsni, fott teszta dejoval,makkal vagy grizesen. Hamis vargabeles tejfollel, tejberizs, tejbegriz, fozelek fasirttal vagy virslivel, rizseshus, tarhonyas hus,paradicsomos husgomboc.

2013. nov. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mivel nem írtad, hogy főt étel legyen így az én nagyon olcsó receptemmel beneveznék a KiMitTudba: vajas kenyér hagymával :D
2013. nov. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!