Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Dzsemfixszel készíthetem?

Dzsemfixszel készíthetem?

Figyelt kérdés
Van pár csomag 2022. árilis havi lejáratú dzsemfixem. Kaptam egy csomó barackot lekvárnak. Idő hiányában nem tudok órákat tölteni most a fazék mellett sajnos az állandó munkám miatt. Ezt a fixet ti felhasználnátok, vagy inkább vegyek újat?
2022. júl. 20. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Nyugodtan felhasználhatod. A benne levő pektin és tartósítószer - különösen az utóbbi - nem tud megromlani.
2022. júl. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Ez még két év múlva is jó lesz... :)
2022. júl. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Csak akkor, ha nem akarod sütibe használni.A dzsemfix megolvad sütéskor. Nem kell mellette állni, ha sütőben készíted. Mosd meg a barackot hideg vízben, magozd ki és vágd ki a romlott részt, majd mérd le. Héjastól pürésítsd robotgépben, vagy mixerrel. Öntsd a pürét egy magas falu tepsibe vagy edénybe kb,. 3/4-ig. Majd tedd a sütőbe 2-3-as fokozatra.Időnként keverd meg. Kb 2-3 óra után már sűrüsődik, ekkor keverj bele kilónként 30 dk cukrot(nem befőzőt), tedd vissza a sütőbe. Kb 1 óra múlva kész, teheted az üvegekbe és száraz dunsztba.
2022. júl. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Simán
2022. júl. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!