Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SOS! Tönkremegy így holnapig...

SOS! Tönkremegy így holnapig a tortám?

Figyelt kérdés

Már csak a csokoládé réteg (étcsoki + tejszín) hiányzott a tetejéről, most dermed a hűtőben a mascarponés tejszínes krém...

Viszont egy szerencsétlen nyomorult idióta vagyok, és ahogy olvasztottam össze a csokit tejszínt, belecsúszott az egész az edénybe ugye a gőz felett olvasztásnál... próbáltam kiemelni, hátha menthető, de tűzforró lett az edény, kicsúszott az egész a kezemből, vissza a vízbe... menthetetlen... se csokim, se tejszínem több... mi a francot csináljak vasárnap éjfélkor...

És holnap ráadásul mennem kell dolgozni, délutánig már nem tudok vele foglalkozni...

Szóval most ott áll a hűtőben a nyomorékságom miatt a félig kész torta, fedetlenül a mascarponés tejszínes krém... mennyire fog ez tönkremenni holnap estig vajon? :(


2022. aug. 29. 00:20
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Vagy igen vagy nem! 🤷🏻‍♀️ Már úgy sem tudsz mit csinálni, menj pihenni, holnap meló!
2022. aug. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem lesz baja
2022. aug. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha jó a hűtő , nem lesz baja.
2022. aug. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan mitől menne tönkre?
2022. aug. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért menne tönkre? A csokimáz föleg optikia szerepet tölt be, de rengeteg olyan torta van, amin csak tesjszín, mascarpone, stb van, és mégsem romlanak meg!
2022. aug. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
3. Egyszer én is leírtam ezt a mondatot. Na, rögtön ki is tört a "parasztlázadás" hogy rossz hűtőt feltételezek.
2022. aug. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet láttam is.🤣 Most, hogy írod. De aki ilyenen besértődik, az olyan is...
2022. aug. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem a hűtéshiányra gondoltam, nyilván. :D

Nem is tudom, lehet baromság az egész, este kicsit bepánikoltam, hogy elcs*sztem az egészet.


Szóval olyasmire gondoltam, hogy hiányzik róla a "záróréteg", szabadon van a tetején a krém, aminek a belsejében kéne lennie. És hogy emiatt összeesik, kiszárad, vagy nem is tudom, mit szoktak az ilyen krémek.

Persze lefedtem folpackkal, de azalatt meg ugye megint csak, párásodik a hűtőben, ami okozhat állagromlást...

Vagy hogy mivel már hosszabb ideje dermed, mondjuk nem áll úgy össze a torta, ahogy kéne neki, hanem majd szétesik rétegekre szeletelésnél.


Ilyesmikre gondoltam az alatt, hogy tönkremegy, hogy emiatt már nem lesz olyan, mint kéne. :(

2022. aug. 29. 12:10
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont jót twsz neki a hűtés
2022. aug. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
3as vagyok, én arra (is) gondoltam, hogy kellő hidegen a formáját is jobban megtartja annyi időre, ha a krém eleve jó állagú.
2022. aug. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!