Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tejberizst vagy tejbegrízt...

Tejberizst vagy tejbegrízt lehet csinálni növényi tejből?

Figyelt kérdés

2022. okt. 8. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán lehet, bár valószínűleg picit más íze lesz, minta tehéntejjel készülne
2022. okt. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, csak másabb lesz az íze. Ételérzékenység miatt nem ehetek semmilyen tejterméket (laktózmenteset se) és tejberizst már többször is csináltam, szerintem finom így is.
2022. okt. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül vegán Müller tejberizst vettem, finom volt. Valószínűleg kókusztejjel készült.
2022. okt. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utolsó én nem ételérzékenység miatt nem eszem,hanem szimplán nem szeretem a tejet. Bár én is puffadok a tejtermékektől. Neked milyen egyéb tüneteid voltak még?
2022. okt. 8. 18:58
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es, puffadás, hasfájás mindig, nagyobb mennyiségnél hasmenés és pattanásaim is mindig lettek utána. Én nem vagyok allergiás, csak érzékeny, ennek enyhébbek a tünetei, de így se jó enni, ha néha el is csábulok, utána mindig megbánom, mert hiába finom, nem éri meg az órákig tartó hasfájást.


Ha már egy ideje fogyasztasz növényi tejet és megszoktad az ízét, akkor nem lesz fura a tejberizs se. Ha kakaóporral eszed, akkor próbáld ki kókusztejjel, nagyon jól passzolnak.

2022. okt. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak véletlenül vettem ezt, nincsenek egészségügyi problémáim. Szimplán nem vettem észre, hogy vegán. De kimondottan finom volt.
2022. okt. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már tinédzser korom óta növényi tejet fogyasztok,csak múltkor csináltam mandulatejből és nem lett olyan jó. Viszont a kókusztej tényleg jó ötlet,mert én is eszem a kókusztejes Müller tejberizst és nagyon finom. Nem is értem hogy nem jutott eddig eszembe hogy kókusztejjel csináljam.
2022. okt. 8. 19:16
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én rizstejjel csináltam a tejberizst a múltkor (a férjem érzékeny a laktózra), nagyon finom volt.
2022. okt. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én eleve vízben főzőm még a rizst, mert felszívja az összes tejet.

Ha már nagyjából kész, utánna megy bele a tej.

Szerintem simán mehet növényi is.

2022. okt. 9. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!