Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készíted a bejglit?Mi...

Hogy készíted a bejglit?Mi kerül a töltelékbe?

Figyelt kérdés

Hagyományos diós mákos érdekel elsősorban.Mi kell még a töltelékbe?

Van ahol írnak a dióshoz pl a citromhéj mellett rum,lekvár,mazsola stb.

Mákoshoz fahéj,lekvár.


2022. dec. 11. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a klasszikus Horváth Ilona féle szakácskönyv alapján csináljuk. Ott ír édes morzsát a diós töltelékhez, és búzadarát a mákoshoz, ezeket ki szoktuk hagyni, viszont annyi diót és mákot használunk a fele, harmada tésztához, mint amennyit a teljes tészta mennyiséghez ír. Szeretjük, ha sok a töltelék, és nem higítjuk.

A dióhoz cukros szirupot főzünk, abba megy a darált dió. A mákoshoz tejet és cukrot teszünk. Mindegyiket ízesítjük mazsolával és reszelt citromhéjjal. Mást azt hiszem, nem is nagyon szoktunk bele tenni. A mákos és diós mellett gesztenyéset is szoktunk csinálni.

2022. dec. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindig ezzel csinálom és meg vagyok elégedve:) Jó és alapos instrukciók, képek:)

[link]

2022. dec. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A mákosat szoktam citromhéj helyett narancshéjjal csinálni!

Nagyon jó kis karácsonyi íze van tőle!

2022. dec. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.Citromhéjat hogy oldjátok meg?A boltban mindig felületkezelt citromot lehet kapni.
2022. dec. 11. 11:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én simán csak beáztatom pár órára hideg vízbe, (narancsot is) utána szárazra törlöm, és reszelem. Nem tudom, hogy ettől mennyivel fogok hamarabb meghalni, de ez van, így csinálom.


Amúgy létezik szárított verzióban is, de az nem olyan jó, illetve dobozos, friss reszelt citromhéj, de az meg baromi sok otthonra. A munkahelyemen szoktam olyat használni.


Amúgy nem tudom, hogy ezeket (akár szárított, akár friss) miből reszelik, simán lehet, hogy ugyanolyan vegyszeres...

2022. dec. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Most még lehet citromot venni. Én beteszem egy jó minőségű műanyag zacskóba a hűtő aljába és tökéletesen eláll.
2022. dec. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát igen a szárított meg sem közelíti az igazit.Bio vagy kezeletlen citromot néha lehet kapni Spárban de nem mindig és nem is darabra.
2022. dec. 11. 11:43
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok, na én ezt használom a munkahelyemen:

[link]


Annyi, hogy a kelleténél egy picit szerintem vastagabban van reszelve, mert töményen érezni rajta, hogy kicsit keserű, de ettől eltekintve nagyon jó.

2022. dec. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
7: az aldiban MINDIG van olyan citrom, amire rá van írva, hogy a héja alklamas fogyasztásra.
2022. dec. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket,Aldit is megnézem
2022. dec. 11. 12:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!