Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Létezik olyan légkeveréses...

Létezik olyan légkeveréses fritőz, aminek a rákkeltő teflon bevonatát nem esszük meg hosszú távon?

Figyelt kérdés
Minden teflon bevonatú serpenyőből és fritőzből előbb-utóbb felszakadozik a bevonat, úgy tapasztaltam, és ritka, hogy külön a fritőz edényt ki lehetne cserélni. Azt olvastam, hogy ezeket a darabokat megenni egészségkárosító. Még a legkíméletesebb használat mellett is megtörténik. Serpenyőből van kerámia bevonatos, ugyan az is egy idő után lyukacsossá válik, de talán nem annyira mérgező, és könnyebben cserélhető, mint egy fritőz betét. Kérdésem, hogy mit lehet ezzel a jelenséggel csinálni? Létezik-e olyan légkeveréses fritőz, amiben ez a bevonat megevéses téma valahogy meg van oldva és mégis könnyű a tisztítása? Kerestem a neten és valahogy erre a problémára mintha egy gyártó sem gondolt volna, pedig régóta tudott, hogy a teflon (ma már megtévesztően másképp hívják) bevonat emiatt nem egészséges.

2023. márc. 1. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

A közönséges légkeveréses sütö ugyanúgy müködik, mint a légkeveréses fritöz, csak nincs benne semmiféle bevonat, csak a hagyomßanyos zománc.


Másrészt a bevonatok jó része NEM teflon, nem csak a neve más!

2023. márc. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy sor egyéb dolog nem egészséges, több káros anyag éri a szervezeted nap mint nap az utcán beszívott levegő útján, mint a felszakadozó teflon. Én amiatt jobban aggódnék, amúgy meg egyik miatt sem.
2023. márc. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom milyen adalékokat használnak a gyártáshoz, de a teflon biztosan nem rákkeltő.
2023. márc. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!