Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bolti fonotttkalács hogy lesz...

Bolti fonotttkalács hogy lesz sima felületü?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy készítik az üzletekben kapható fonottkalácsot, hogy a felülete egységesen sima, sült szinü, de nem reped fel a fonások mentén?


Nem ilyet akarok sütni, nem az érdekel, hogy a felnyílt jobb, meg az sem, hogy süssek itthon, hanem csak az, mitöl lesz a bolti olyan, amilyen.



2023. ápr. 9. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Itthon is ilyen nekem, nem tudom hogyan lehet másként csinálni
2023. ápr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Látom, nem egyértelmü, mire gondolok a kérdésnél:


Ilyen az, ami érdekelne

[link]


és ilyen, ami nekem lesz

[link]

2023. ápr. 9. 19:48
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
Nincs rendesen kidagasztva, vagy kelesztési problémák vannak.
2023. ápr. 10. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mármint melyikkel?
2023. ápr. 10. 08:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az általad sütött kalács több okból is lehet hepehupás.

Az egyik ok, hogy nem lett egyenletesen eloszlatva az élesztő benne. Ahol púp van, oda több élesztő jutott, több széndioxidot termelt, púp lett.

Vagy ha kellő ideig rendesen ki lett dagasztva a tészta, akkor túlkelt. És éppen elkezdett összeesni, amikor betetted a sütőbe.

De az is lehet, hogy túl lágy a tészta eredetileg, és összefonva, az utolsó kelesztés előtt sem volt már olyan "feszes", mint amilyen a bolti volt, az utolsó kelesztés előtt.

2023. ápr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!