Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Finom sajtospogácsa receptet...

Hova gondolsz kérdése:

Finom sajtospogácsa receptet keresek?

Figyelt kérdés

Egy idős nénitől kaptam egy valóban nagyon finom, másnap is puha sajtos pogácsa receptet.

Sajnos ez elveszett, azóta jó pár receptet kipróbáltam már, de egyik sem az igazi.

Fél kiló liszt, 25 dkg vaj vagy margarin, egy 2 dl-es tejföl, 30 dkg sajt, (20 a tésztába, 10 a tetejére), fél csomag élesztő. Eddig emlékszem a hozzávalóira. Illetve még úgy rémlik, hogy 4 tojás sárgája kellett bele, és az élesztőt csak bele kellett morzsolni, nem kellett megkeleszteni, hanem egyből szaggatni, tojással megkenni, sajttal megszórni, és sütni.

Meg is csináltam, de ez sem olyan. Szerintetek mit rontok el?



2023. ápr. 22. 22:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt szoktam csinálni és jó szokott lenni.

Esetleg próbáld meg friss élesztővel.

2023. ápr. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

Friss élesztővel csinálom. Rosszul írtam, hogy csomag (megfeledkeztem róla, hogy már van instant élesztő is.) Fél kockát kellett volna írnom.

Akkor lehet, hogy meg kellene keleszteni, és rosszul emlékszem.

2023. ápr. 23. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!