Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem romlott meg a...

Miért nem romlott meg a húslevesem?

Figyelt kérdés

Tudva lévő, kényes étel. Volt eltéve a fagyasztóba egy speciális üvegedényben (szándékosan nem írom le honnan származik, nehogy reklámnak minősüljön) aminek a fedele műanyag és minden oldalról pattintós. Az egyik hétvégén elővettem, de elmaradt az elfogyasztása, majd egy kicsit el is felejtkeztem róla. Kb 8-9 napra vettem le a tetejét, nagyon jól zárt, alig jött le. Féltem attól mit is találok, megkóstoltam, semmi baja nem volt, sőt nekem se lett.

Ez valyon hogy lehet? A fagyasztónak van esetleg valami tartósító hatása?


2023. aug. 15. 04:16
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Megromlott, de megúsztad.
2023. aug. 15. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Fene tudja, lehet olyan jol zart, hogy szinte lekonzerválódott, viszont merész vagy, hogy 8 nap után késztetést éreztél elfofyasztani
2023. aug. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Szerencséd volt az biztos, nem érintkezett oxigénnel.
2023. aug. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is tapasztaltam már ilyet, hogy a fagyasztott készétel jóval később romlik meg. Gondolom a fagyasztás elpusztít pár romlásért felelős gombát/baktériumot. És ha melegen tetted dobozba a fagyasztás előtt, akkor még vákuum is keletkezett, mint a befőttek elrakásánál, így még levegővel sem érintkezett, mint a konzerveknél.
2023. aug. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ebből azért ne csinálj rendszert
2023. aug. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!