Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Beletettem fél citromhéjat és...

Beletettem fél citromhéjat és egy kevés narancshéjat a gyümölcskenyérbe (nem bio-t). Dobjam inkább ki?

Figyelt kérdés

dec. 10. 00:56
A kérdező szavazást indított:
Igen. Dobd ki.
Nem szükséges kidobni.
17 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Egyszeri alkalom miatt nem aggódnék, csak ezentúl figyelj erre. Most már tudod. Pár éve került a köztudatba, hogy ez fontos, előtte szerintem nem sokan tudták, mégse haltak halomra az emberek. Csak sok kicsi sokra megy, azért hosszú távon összeadódva jelentős lehet az egészségkárosító hatása.


(Létezik nem bio, de kezeletlen héjú citrusféle, ha esetleg olyanról van szó, akkor nincs semmi probléma.)

dec. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, mi ez az új dili, de anyám sokszor meg sem mossa a citromot, úgy reszeli a kajába.
dec. 10. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Egyik héjkezelő anyag aromás szénhidrogén, így kb olyan, mintha higítóban áztatnád a citromot, aztán megennéd. Egyébként nem fogsz meghalni ha megeszed, de az biztos, hogy nem az egészségedet szolgálja.
dec. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

2


A citrom,narancs héját bepácolják különféle vegyszerekkel,hogy tovább elálljon a gyümölcs.Egyszer egy egész citromot kb.3 hónapig a hűtőben felejtettem.És nem keletkezett semmiféle penész és egyéb a felületén...Úgyhogy ilyen vegykezelt reszeléket én nem ennék.De te tudod..

dec. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Dehogy kell ezért kidobni.
dec. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Kutya bajod/bajotok nem lesz tőle.
dec. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!