Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Két éve is ilyen drága volt a...

Két éve is ilyen drága volt a kukorica dara?

Figyelt kérdés

Ma vásároltam 0,5kg -ot (igaz BIO, de ez az egy féle volt és ebbe a boltban legalább volt), de 450Ft volt az ára.


Anno ezen híztak a malacok


jan. 14. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Nyílván nem.
jan. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Eddig kómában voltál és most ébredtél? Minden jóval drágább mint két éve.
jan. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem voltam kómában, de életemben most először vettem kukoricadarát
jan. 14. 22:14
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
De ez miért drága? A búzadara is már 450 körül fut, az étkezési kukoricadara meg mindig is drágább volt nála.
jan. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azért, mert a búzadara kilogrammonként fut 450 körül, ez még csak 500g
jan. 14. 23:00
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy írtam: a kukoricadara mindig is drágább volt.
jan. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszi az infót. Szerintem a következő 10 évben nem veszek. A búza beltartalmi értéke sokkal kedvezőbb. Szóval marad köretnek a tészta
jan. 14. 23:16
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi fogyasztásra szánt dara sokkal komolyabb tisztasági és minőségi előírások alapján kerül a csomagba. Nem a disznók vályújából merítenek neked egy ibrikkel, amit meghagytak.

Régen kb. 10x annyiba került, mint a disznóké. Most ha a takarmányboltban veszed magadnak, akkor olyan 180 Ft kilója.

jan. 15. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

"Anno ezen híztak a malacok"


Nem, nem ezen!


Hanem azon, amiből most fél kiló 50-60 ft-ba kerül! Egyébként meg igen, az élelmiszeripar agyon van szabályozva, ez 2 éve is aránylag drága volt, ahogy a kukoricaliszt is.

Egyébként meg durván megdagad, egy polenta 6-szoros mennyiségű vizet is felvesz, úgyhogy fél kilóból 3,5 kg lesz. Egy átlag köret 30 deka szokott lenni, úgyhogy ebből kijön kb. 12 adag.

Na most ha nem a legdrágább helyen veszed a legextrább minőséget, akkor olyan 350-400 ft-ért már lehet venni, számoljunk 360-nal, az maradék nélkül osztható 12-vel.


Tehát 1 adag polentához a kukoricadara, 30 ft-ba kerül!


Manapság, mikor 1 kg krumpli átlagban 300 ft-ba kerül, de még olcsón vásárolva is 200, és abból a fentiek alapján 3 adag köret jön ki, akkor 1 adag krumpli ára 70-100 ft-ba kerül!!!

2-3-szor annyiba, mint a kukoricadara?

Na, drága még a kukoricadara?


"Szóval marad köretnek a tészta"


Maradjon, a te döntésed... Egy elfogadható minőségű köret tésztát, mondjuk szarvacskát, nem nagyon tudsz már 1000 ft-ért megvenni, jellemzőbb kb. 1200 ft/kg.

Tésztából (ami szintén megdagad, bár nem olyan mértékben) kb. 8-10 dekát szoktunk számolni köretnek. Legyen 8. Ez azt jelenti, hogy 1 kg-ból szintén 12 adag jön ki.

Ha 1200 ft-os árral számolok, akkor 100 ft-ra jön ki kilója!


Nahát, még a végén kiderül, hogy a létező legolcsóbb köret a kukoricadara, de érdekes! Csak egy kis matek kell hozzá, meg némi hozzáértés, miből mennyi jön ki.


Plusz még ott van egy adu a kukoricadaránál a búzával szemben, a gluténmentesség! És hiába, neked nincs szükséged gluténmentes gabonára, hála a jó marketingnek, és az eredményes félelemkeltő propagandának, egyre több ember találja ki magáról, hogy gluténérzékeny. A kínálatot pedig a kereslet határozza meg, és annak az árát is. Ha nagy a kereslet a gluténmentes cuccok iránt, az az árukban is jelentkezni fog.


De ahogy levezettem, a kukoricadara, az olcsóbb rizs fajták, és az olcsón beszerzett bulgur mellett (az utóbbit is hajlamosak túlárazni) , a legolcsóbb köretek közé tartozik!

jan. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

"Ha 1200 ft-os árral számolok, akkor 100 ft-ra jön ki kilója!"


Bocsánat, mármint adagja! 1 adag köret tésztának!

jan. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!