Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Menza jellegű ételekre ötletek?

Menza jellegű ételekre ötletek?

Figyelt kérdés
jan. 15. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Szia. Én épp tegnap csináltam a húslevessel főtt húshoz főtt krumplit és soskamartast. Isteni volt. Legközelebb is fogok csinálni:)
jan. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

piskóta csokiöntettel, grízes tészta baracklekvárral, paradicsomleves betűtésztával, szárazbab főzelék stefánia vagdalttal, meggyszósz főzz hússal pirított darával, paradicsomos káposzta főzelék fasírttal, bolognai spagetti, savoyai szelet,sóskamártás főzz tojással, főtt krumplival, túrós tészta


nálunk ezek voltak a leggyakoribbak

jan. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
el nem tudom képzelni hogy tudtak ellenni a régiek a gyengébb jellegű menza ételekkel a fizikai munka világában. aki lehúzott 8-12 órákat gyárakban, meg segédmunkákban, nem hiszem hogy megelégedett volna egy elhigított főzelékkel egy szál sült virslivel, vagy egy lekváros grízestésztával, mert oda energia kell és ha csak nem tömi mellé magát valaki fehérkenyérrel (ami szintén nem megoldás) ott elfogy a szufla. és akkor az egészséges étkezésről itt még csak szó sem esett. vannak nagyon szép diéták, nagyon jól összeállított étkezések, csak arról ne mbeszél senki hogy ez nem mindenhová való és emellett nem fogsz fizikai munkát végezni csak vegetálni az irodában
jan. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

#3 régen az emberek nem azért éltek, hogy egyenek, hanem azért ettek, hogy éljenek.


Ez az egészséges életmód maszlag az elmúlt évek alatt lett divat és elég jól jövedelmez a különböző életmód tanácsadóknak, személyi edzőknek stb.

Amióta ember létezik naponta talán kétszer ha ettek, már ha volt mit. Volt hogy akár 3 napig nem ettek, mert nem volt mit. És képzeld mégis éltek és nem stresszeltek, hogy mennyi fehérjét, szénhidrátot, rostot, kalóriát fogyasztottak. Ez a mai ember betegsége.

Röviden, semmi gond a menzával, aki éhes megeszi.

jan. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

krumplis tészta ubival

rizses hús

tojásos nokedli salátával

grízes tészta baracklekvárral

paradicsomos káposzta sült oldalassal vagy szelet hússal

Túrós-tejfölös nudli

sárgaborsó főzelék pörkölttel

jan. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

Bírom a gyakoris színvonalat:


Menza jellegű étel: húsleves, piskóta csokiöntettel,savoyai,grillcsirke--> max %

Menza jellegű étel: higgított főzelék,virsli,köménymaglevesszárazkenyérrel (tehát igazi menza kaja)--> 0%

jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Hol?

Mikor?


Honvédség alatt 3x volt gulyás+bukta. Bevonulás napján!

Sokszor volt krumlis vagy tésztás étel.

Olajos halat előtte imádtam - leszerelés után vagy 10 évig nem kívántam.

jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Én 96-ban kezdtem a sulit és a 2-es által írtak voltak a tipikus kaják. Nem volt túlhígítva a főzelék, csak volt pár kaja, amit mindenki utált (pl. rakott káposzta). Nyilván a honvédségi menzáról nincs fogalmam.
jan. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

6os én is imádom a mindenbe belekötős gyakoris színvonalat :-)


Az emberek 90%ának mikor meghallja a menza szót, az iskolai menza ugrik be. És nem, nem volt hígított a főzelék(rántásos az igen) és virsli max a lencse főzelékhez volt, minden étkezésnél volt hús. Akiket megkérdeztem ők is hasonlóakat mondtak. Köménymaglevest pl én még sosem ettem.

jan. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

Ő „menzás” szakács. Talán találsz neked megfelelő recepteket.

https://www.youtube.com/@GyorgyHargitai

jan. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!