Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy lehet morzsatálca nélküli...

Hogy lehet morzsatálca nélküli pirítót megfelelően tisztítani?

Figyelt kérdés

A belseje a baj. Le van hullva / az oldalára a fűtőszálakra fel van tapadva csomó kenyérmorzsa, kenyérdarabka.


Albiról van szó, az előző lakó használta előttem, vagy a tulaj hozta ide használtan, passz.

Nyilván próbáltam kipucolni, kirázni a morzsákat, 2x is. ( különbözô napokon) De mindkétszer mikor próbáltam utána bedugni, égett szag lett kb 10-20 másodperc után, így inkább kihúztam a konnektorból.


Ez egy nagyon retro kenyérpirító féle, ez a típus:

SEVERIN GT-2801

Morzsatálca nélküli, én sajnos eddig csak olyan pirítót láttam, ami kivehető morzsatálcás. Ennek konkrétan nincs tálcája, semmi.


Angol nyelvű leírást néztem a neten, a leírás azt mondta: "fordítsam fel mosogató/ szemetes fölé a pirítót és szimplán rázza ki."

Hát én ráztam, kapart de ez se volt elég, kétszeri próbálkozás se...


Van valami jó praktikátok, morzsatálca nélküli pirítós pucolásához?

Illetve az oldalt felragadt kenyérdarabkákat mivel tudnám hatékonyan eltávolítani? ( késsel már 2x végigmentem óvatosan, nagyon kapargatni nem akarom, mert nem tudom, lesz-e baja a fűtőszálnak vagyis ami adja a hőt.



jan. 15. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elöször próbáld meg süteménykészítéshez való ecsettel kisöprögetni, ledörzsölgetni belül (kihúzott állapotban), majd alaposan kirázni az így leszedett morzsákat.

Ha utána bekapcsolod, az természetes, hogy elöször égett szag van, mert valamennyi morzsa mindig ottmarad a fütöszálakon, de ezt hamar eltünik és nem okoz semmiféle problémát.

jan. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok a híve a "vegyünk újat, ahelyett, hogy megjavítanánk" hozzállásnak, de én inkább vennék a helyedben 20ezerért egy új pirítót. Ezt meg dugd el a szekrénybe borzasztónak hangzik. Az már a saját pirítód lesz, majd viszes magaddal, ha egyszer elköltöznél.
jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Régi fogkefével esetleg, de ez a tálcától független, az enyém sem olyan, mint újonnan lehetett.
jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!