Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért ragad bele a gofri a...

Miért ragad bele a gofri a sütőbe?

Figyelt kérdés

Az első sütés még tökéletes volt. Ez 3 adag gofrit jelent.

A 2. már neccesebb. A 3. sütéstől kedzve egyáltalán nem tudom megsütni még az első gofrit sem, mert úgy beleragad a tészta a sütőbe, hogy semmivel nem tudom kiszedni. Ráragad a tészta a sütőlapra. Mindenhol. Olyan mintha megszűnt volna a tapadásmentes bevonat. Csak vízzel takarítottam a szivacs puha felével. Mindent úgy csinálok ahogy az elején. Kenek a sütőlapra zsírt és teszek egy kicsit a tésztába is. Ha korán felnyitom akor már rá is égett és szétválik a gofri középen ráragadva alulra felülre. Ha várok 2-3 percet hogy süljön addig míg elmegy a gőz akkor már úgy össze van ragadva hogy 2 kézzel kell kinyitnom mert ha csak emelem simán akkor nem nyílik. Mi a gond?


márc. 3. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Az nagyon nem ártana, ha megírnád, MILYYEN sütöröl van szó konkrétan.

Ga nem a sütö rossz minöség, akkor nincs rendesen bekenve a sütöfelület, nem jó a höfok, a tészta nem megfelelö, túl sok benne a cukor, túl híg vagy túl sürü, rossz a recept, stb.

márc. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
MPM mgo13 a gofrisütő. Nem sérült a felület. Be van kenve rendesen. 1400W de Low fokozaton van mert ha magasabbra veszem akkor is még meg is ég nem csak ráragad. A tésztában csak 2 vaniliáscukor van. A tészta pont jó állagú. A recept lehet nem jó. Rizsliszt, szódabikarbóna, vaniliás cukor, barnarizs fehérjepor, kókusztej, citromlé. Glutén laktóz és tojásmentes receptet próbáltam összerakni mivel ezekre allergiás vagyok. De kiemelnél ami felett elsíklottál hogy az első sütés tökéletes volt és ugyan úgy csinálok mindent.
márc. 3. 20:01
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Én minden adag gofri előtt vékonyan bekenem olajjal, vagy a tésztába tegyél..
márc. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Noren1989 ***** válasza:
100%
Piszkosul megvajaznàm minden egyes gofri előtt a sütőmet, Bro.
márc. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem megy át a lényeg. Van a tésztába olaj és be is kenem az első sütés előtt rendesen. Mégis beleragad de úgy, hogy nem tudom ki se szedni. Ezért nincs második gofri sütés mert az első nem jön ki belőle.
márc. 3. 20:39
 6/14 Noren1989 ***** válasza:
100%

Remélem olvasod, amit irsz.


Kérdés kezdete: "Az első sütés még tökéletes volt. Ez 3 adag gofrit jelent.


A 2. már neccesebb."


Na most vagy én vagyok a hülye....

márc. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Úgy az első sütés hogy az első alkalom amikor gofrit sütöttem. Ami 3 adag gofrit jelent. Az első alkalom.

A második alkalom már neccesebb volt szintén 3 adag gofrival de még ki tudtam szedni.

A harmadik alkalom óta beleragad az első adag gofri és nincs második adag mert nem tudom kiszedni sehogy.

márc. 3. 21:05
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Szóval az elején is pont ezzel a recepttel csináltad, semmit sem változtattál azóta, egy picit sem? Amúgy a rizsliszt lehet problémás, persze fura ha először jól ment minden, most meg nem. De amúgy én kipróbálnák más receptet is. Esetleg lehet sütőpapírt is rakni a gofrisütőbe, csak akkor nem lesznek olyan formásak a gofrik.
márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Nekem nincs ilyen szerkezetem..Viszont megkerestem a hozzá tartozó használati utasítást:

[link]

De gondolom azt te is olvastad.Azért megkérdezem;mindent úgy csinálsz ahogy írva van?

Mert én úgy értelmezem,hogy először be kel kenni zsiradékkal a főzőlapokat. Majd a készülék bekapcsolása a sütőfelület felhevülés után kell beleönteni a tésztát.Te így jártál el?Mert ha nem,akkor bizonyára azért tapad rá az anyag.

márc. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

1: sok a cukor

2: nem jó a recept

3: nem szilikon kiszedővel szeded ki és sérül a teflonbevonat

márc. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!