Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 2023.09.21-es bontatlan...

2023.09.21-es bontatlan lejárat liszttel még süthetek?

Figyelt kérdés

Leégettem a kalácsot....tudom béna vagyok engem is az agyvérzés kerülhetett. Nincs több lisztem itthon,de a spájzban addig turkaltam, míg találtam egy nemrég lejárt lisztet. Vajon ez még használható?

Honnan tudom,hogy nem jó már?



márc. 29. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Ha szaga jo es egyszinu feher akkor ssmmi baja.

Akkor nem jo ha bogaras, hálós(molyos) vagy penészes. Mind egyértelműen látszana. Esetleg lehet savanyu de azt erezned a szagan

márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Én hasonlóan jártam múlt héten, bontatlan lejárt (régebben, mint a tied) lisztet találtam. Ránézésre semmi baja nem volt, bontatlan, így elkezdtem a tésztához adagolni átszitálva, aztán sajna a vége felé a szitán fennakadt valami szárnyas muslinca szerű dolog a szűrőn... pedig nem volt molyos meg semmi.

A liszt enyhén csomós lett összedolgozásnál, hiába szitáltam át, és megsülve sem igazán úgy nézett ki a süti, ahogy kellett volna, nem lett szép. :(

Ennek ellenére elfogyott, szóval nem volt rossz, csak nem olyan, mint kellett volna...


Szóval ezen tapasztalatom miatt én nem használnám fel (bár mondom, az én lisztem régebbi volt, mint a tied). Ha mégis a felhasználás mellett döntesz, szitáld át az egészet egy külön tálba akkor is, ha látszólag tiszta és normális a liszt, ahogy belenézel, megrázod. Ne járj úgy, mint én, hogy fél kiló beleszitálás után akad fent valami a szűrőn...


Viszont: ma (szombat) van bót. :) A szombat nem pirosbetűs, normál szombatnak számít. Vehetsz másik lisztet, ha nem éjszaka sütöd a kalácsot. :)

márc. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Lisztnek két ellensége van a liszt kukac és a nedvesség, kukac ellen a szita dohos lisztet meg úgyse tudnád használni semmire. Mondjuk a malacok egy másodperc alatt betermelik.
márc. 30. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%

"Mondjuk a malacok egy másodperc alatt betermelik."


Mert mindenkinek vannak otthon malacai....

márc. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínű jó még.
márc. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!