Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fagyasztott húst előző nap...

Fagyasztott húst előző nap kiengedni, feldarabolni szabad?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 3 hós babám mellett nagyon nehéz főznöm. Szeretnék előkészülni előző nap késő este, amikor már mélyen alszik azzal, hogy felvágom pl. a húst kockára.. vagy kilopfolom és visszarakom a hűtőbe.

Attól félek azonban, hogy nem szerencsés mivel ez fagyasztott hús lenne és akkoe ugye azt előző nap ki kell engedjem és másnap csak dél körúl tudok neki látni.

Falun lakom, autóval nincs időm elmenni boltba húsért frissen... A párom meg későn végez, akkor már nincs bolt nyitva.


Gondoltam hogy hatalmas segítség lenne, ha a répát, krumplit is, ha szükséges feldarabolnám és vízbe tenném előző este és úgy a hűtőbe? Ez így mehet?


Plusz kikészíteném a fűszereket, tésztàt, ami épp kell.

Így azt érzem csak kavargatnom kellene meg kóstolgatni, fűszerezni...


Számomra a főzés hatalmas stressz a baba mellett, mert napközben egyszerüen nem nagyon alszik :( 10 perc után felkel a hasa miatt stb. Ha kimegyek vele babakocsival na akkor 3 órát is egyhuzamba alszik, ha megy a kocsi a feneke alatt.


Volt hogy a párom hozott menzás kaját, amúgy én azt is megeszem, szeretem, de még is megfelelési kényszert érzek magammal szemben, hogy de főznöm kéne és hogy meddig nem fogok tudni főzni.


A sütést is imádom..., de arról már lemondtam 🙄


Sajnos mikor hazaér a párom 5 körül egy kis kózös játék, evés, fürdés, kertben munkákodik kicsit alvás és kész...



ápr. 24. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

- a mentális egészsegedért mondj le arról hogy mindig főzöl

- főzz 4 adagot és a felét mindig készen fagyaszd le, így feleannyiezor kell foznod.

- ha hetfo este kiveszed a fagyobol a hust a hutobe es masnapra kiolvad es masnap este kockazod stb, harmadnap meg ebedidoben jo lesz

ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha szoktatok húst venni direkt arra, hogy eltegyétek fagyasztóba, az is megoldás, hogy amikor megveszitek, még frissen előkészíted (pl. kockázod) és már eleve úgy fagyasztod le.
ápr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen jó ha így előkészítef,nem romlik meg nyugi.

Zöldség tisztítva darabolva nejlon zacskóba a hűtőbe.Krumpli pedig hideg vízbe.

ápr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én megveszem, előkészítem (kockákra-csíkokra vágom, attól függ, mihez készül) és úgy fagyasztom le.

Sokkal egyszerűbb, és gyorsabb, hiszen eleve kibontom az adott napi ebédhez, akkor már könnyebb akkor-ott elporciózni a maradékot.

ápr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek. Tudtatok nekem segíteni. Ez lesz a legjobb megoldás akkor. Már most elhasználom, ami a fagyon van egészbe. :) de innentől mindig mikor bevásárolok fel fogom aprítani mikor a párom babázik és ráírom, hogy rántott hús vagy kocka. Úgyis ez a két opció van nálam. 😅😊

Nekem tényleg ez a legrosszabb része a főzésnek, ezért is utálok gyerek mellett főzni, mert akkor tudom, hogy ott kell hagynom és ha mennem kell akkor lehet kezet mosni, meg jó lenne el is mosni a deszkàt meg a kést, amivel dolgoztam, plusz nagyon megnöveli a főzés időt.

Inkább akkor feliratozom. Valami matricát nem tudtok hol lehetne venni rá? Mert olyan undi mikor beleteszek lapot és kiolvasztom lappal együtt 😅


Ti a kirántott húst akkor gondolom ki is klopfoljàtok előre és úgy fagyasszátok? De mikor kienged akkor nincs marhára összetapadva???:|

ápr. 26. 04:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!