Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tengeri halbol is lehet finom...

Tengeri halbol is lehet finom halaszlet fozni?

Figyelt kérdés

Mert Hollandiaban elunk, es en itt meg nem talalkoztam edes vizi hallal (bar ha a csatornaban van is, azt biztos nem ennem meg :S). Szoval karacsonyra halaszlet szeretnek, de jo az tengeri halbol?

Ha igen milyet vegyek? Fogalmam sincs a halak fajtairol :(

Egyedul a pontyot es a harcsat ismerem fel magyar lany leven :)

Elore is koszonom a segitseget!


2010. dec. 12. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
a halászlé magyar étel,ezért tengeri halbol érdekes lehet
2010. dec. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hallevest lehet készíteni, de magyaros halászlét azt nem. A www.no-salty.hu-n, vagy a www.mindmegette.hu-n biztosan találsz olyan levest, amit tengeri halból lehet készíteni.
2010. dec. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nahat, valahonnan akkor csak szereznem kell pontyot, karacsony halaszle nelkul?

Magyar piros paprikam van:), de halat sajnos sokkal nehezebb szerezni:(

De koszonom szepen, megnezem az oldalakat.

2010. dec. 12. 19:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én Angliában élek és itt én sem találkoztam még ponttyal. De halászlét már többször csináltam tengeri halból, nagyon finom.

Nagyon egyszerű, gyors receptet tudok neked ajánlani. :)

Hozzávalók:

4-5 db tonhal konzerv

lazac (bármennyi, amennyit bele akarsz tenni)

2 fej vöröshagyma

2 gerezd fokhagyma

2 l víz

2-3 db halászlékocka (ha tudsz szerezni)

pirospaprika

bors

A vöröshagymákat lereszeled, olajon megpirítod. Beletöröd a fokhagymákat is, majd hozzáadod a halkonzerveket. Kicsit pirítod majd megszórod pirospaprikával és felöntöd egy kis vízzel kb. 2 dl-vel. Majd leveszed a tűzről. Botmixerrel vagy turmixgépben pépesre kevered. Visszateszed a tűzre és felöntöd 2 liter vízzel. Közepes hőfokon főzöd. A lazacot felkockázod (én kb. fél kilót szoktam) és a levesbe dobod. Sózod, borsozod, ha van beledobod a halászlékockákat is, ha nincs valamilyen halas fűszerkeveréket biztos lehet kapni ott is. De ha nincs az sem gáz, sima sóval, borssal, paprikával is jó lesz. Ezt az egészet összeforralod és kész. Nagyon finom! :)

2010. dec. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sok Europai országban karácsony elötti héten lehet pontyot kapni (a keletiek keresik, ezért ilyenkor árusitanak), figyeld az üzleteket. Ha máskor is akarsz halászlét fözni, akkor ilyenkor vegyél többet és fagyaszd le a halat, fél évig mindenképpen eláll.
2010. dec. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát azt nem tudom hogy milyen lenne a halászlé tengeri halból, de azért terjeszkedünk és sokszor hallotam már külföldi magyar éttermekről.Nézz utána hátha van, és ha normális a főszakács talán tőle tudsz venni.
2010. dec. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a receptet, ha nem tudok semmikepp pontyot szerezni, akkor feltetlen kiprobalom.

Magyar etterem nincs, egy magyar bolt volt, de az is becsodolt erdeklodes hianyaban (meg mert mereg draga volt, dragabb, mint a holland boltok0. Amszterdamban allitolag van egy etterem, azert odautazgatni, ahhoz tul kenyelmes vagyok, es az ugy eleg draga hal is lenne.

Mindenkinek koszonom a valaszokat es kellemes unnepeket!

2010. dec. 13. 20:36
 8/8 anonim válasza:
anyósom főzi hekkből a halászlét... nekem nagyon rossz.
2015. szept. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!