Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell máglyarakást készíteni?

Hogy kell máglyarakást készíteni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 21. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Máglyarakás

Hozzávalók 8 személyre:

# 6 szép alma

# 1 púpozott mokkáskanál ôrölt fahéj

# 15 dkg sütőmargarin

# 8 szikkadt zsemle

# 1 liter tej

# 4 tojás

# 30 dkg porcukor

# 1 csomag vaníliás cukor

# 25 dkg sárgabarackíz

# a tepsi kikenéséhez:

# sütőmargarin

# zsemlemorzsa



Elkészítés: Az almákat megmossuk, félbevágjuk, magházukat kimetsszük, húsukat vékonyan fölszeleteljük. A fahéjjal megszórjuk, és 5 deka margarinon megpároljuk. (Lehet 2-3 részletben is.) A zsemlét 1 centi vastagra fölszeleteljük - de nem lapjában -, és egy magas falú tepsiben szétterítjük. A tejet fölforraljuk. A tojások sárgáját a többi margarinnal, a fele porcukorral és a vaníliás cukor-

ral habosra keverjük, a forró tejet ráöntjük. Ezután a zsemlére locsoljuk, kissé átforgatjuk, hogy mindenhol egyformán érje. Egy kb. 30x20 centis, magas falú tepsit kivajazunk, morzsával behintjük. Az áztatott zsemle felét belesimítjuk, az almát egyenletesen ráhalmozzuk, majd a maradék zsemlével beborítjuk. A barackízt egy kevés (kb. 1 deci) vízzel simára keverjük, és háromnegyedével megkenjük a zsemlét. Sütôben, közepes lánggal (180 °C; légkeveréses sütôben 165 °C) kb. 30 percig sütjük. Ezalatt a tojásfehérjét kemény habbá verjük, a vége felé apránként a maradék cukrot és lekvárt is hozzáadjuk. A rakottasra kenjük, és visszatoljuk a sütôbe. A lángot kb. 15 °C-kal mérsékeljük, a máglyarakást még 15 percig sütjük. A lángot elzárjuk, a sütôajtót kinyitjuk, a habot 10 percig így szárítjuk. Melegen kockákra vágva tálaljuk.


Megjegyzés: Van ugye a google.... Meg a Mindmegette.hu. Meg egy billentyűzet, pont olyan, amivel ide írtál.

2009. jan. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a receptet, igazán kedves vagy!


Viszont nem értem a megjegyzésedet. Miért probléma, hogy itt teszem fel a kérdésemet? Tudtommal nincs semmilyen szabály arra, hogy csak olyat lehet kérdezni amire a google és a mindmegette nem tudja a választ!

2009. jan. 21. 13:46
 3/4 anonim válasza:
100%

Köszönöm a receptet!

A magam részéről örültem a kérdés-válasznak, így legalább ötletet kaptam. A máglyrakást szeretem, de még nem készítettem, a te recepted egyszerűnek tűnik.

2009. jan. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%
Elnézést a nyers válaszért, igazad van. (nem mentség, de be voltam gőzölve kicsit...)
2009. jan. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!