Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok egy jó és lehetőleg...

Írnátok egy jó és lehetőleg olcsó gyümölcskenyér receptet? (kevés tojás kelljen hozzá :-), ha megoldható)

Figyelt kérdés
2010. dec. 21. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a hagyományosba sok tojás kell,ahogy egy igazi piskotához is.Azért leirom hátha még belefér a keretbe.

6 tojás,25 dkg cukor 25 dkg liszt,1tk szódabikarbona,bele szaloncuki megggy és dió.(180fok)a tojás fehérját felvered kemény habbás a sárgáját kikevered a cukorral,hozzákevered a lisztet a sárgához,majd a fehérjét is adagolod hozzá.Beleteszed ami van otthon és kisütöd.(ha a tojás sárgához soknak názed a lisztet akkor a fehérjéböl kanalazz át és avval keved tovább,bőven marad még fehéje amivel a végén összeforgatod.

2010. dec. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez amolyan "tojászabálós" sütemény. De azért köszönöm. Egyszer ki fogom próbálni az biztos...
2010. dec. 21. 10:41
 3/8 anonim ***** válasza:

[link] (--ez egy tojással kevesebb viszont 2 deci tejjel több:)Szóval ugyanott vagy.


Halli esezmebe jutott valami!Szerintem megcsinálhatod kevesebb tojásbol is,mert egyszer már volt h mondjuk 8 tojásos piskotát ne tudtam sütni mert csak 6 volt itthon.

Amúgy meg nem kell mindent beleteni,ha mondjuk nincs otthon csokid csak diod meg meggyed ugyis jo,na kiszámolok kb.mennyi cucc kell bele ha 4 tojással csinálod.amúgy nekem ebböl a 6 tojásosbol(igaz tetem bele böven anyagot 2 jött ki olyan mint az özgerinc csak nagyobb.Szóval dimán sikerülhet,talán még a felével is.

Na ha 4 tojással csinálnál akkor olyan 16dkg liszt és 16 dkg cukor és egy késhegyni szódabika kell bele.

2010. dec. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia! én tegnap csináltam a kollégáimnak karányonyi muffint. az én receptembe csak 2 tojás kell és 24 db lesz belőle.ez a mennyiség szerintem két őzgerincbe is elég.

ha gondolod, leírom.én is kétfélét csináltam, illetve a második tepsibe kakaót és fahéjat is tettem, igy lett sárga is és barna is.

2010. dec. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szia! Örülnék neki, ha megosztanád velem a karácsonyi muffin receptedet. A muffinokat én is kedvelem. És izgalmasan hangzik, hogy karácsonyi is... :-)
2010. dec. 21. 12:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy jo receptem(muffin).

12 deka vaj,20deka cukor,1 vaniliás cukor,1 sütőpor,2 tojás,30 deka liszt,1 dl tej.Szoktam ugy csinálni h csokisat akkor a liszt csak 26 deka és 2 ek(kb 4 deka)keserü kakao megy bele.Elég mindent összekeverni és mikor bekanalaztad a formába belenyomkodsz egy vagy két kocka csokit a tetjére,ne aggodj belesüllyes szépen.

Megszoktam bolodnitani kis fahéjjal is ha szereted tehetsz bele egy kiksanálllal.Meg szoktam csinálni ugyanezt az alapot de akkor nincs benne kakao,viszont fiot szórok bele.ugyanezzel az alappal csinálhatsz almás fahájasat is,az jo ebben a tésztába h nem lehet elronatni,kisfahéj mondjuk pár reszelt alma(ha nagyon folyos lenne kevés lisztet tehetsz bele.Állaga azért jo ah habos és krémszerű.Ilynekor simán diszitheted cukormázzal vagy esetleg a másra még szorsz dr.oetker ehető gyöngyöket,karácsony miatt lehet sima fahéjas is akár egy kis narancshéjjal megbolodnitva.(1 lapos ek fahéj).Amúgy ha duplán veszed a hozzávalokat akkor nem kell muffinformába tened hanem egy nagy gáztepsis adag jön ki belöle.190 fok kb.20 perc.De szerintem most kari miatt jobb szép diszitett muffionkat késziteni.Diszitésnek még olvasztott csokit is ráfolyathatsz vonalakban,biztos mutatós lesz.

2010. dec. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia írom.

szóval megcsináltam az alapreceptet, ami a következő:

bögrével mérek mindent,ami 2,5 dl.

1 bögre tejföl

2 bögre liszt

1,5 bögre cukor

2 tojás

1 dl olaj

egy csom. sütőpor.

ezeket összekeverem,és lehet fölturbózni mindennel.

az én tegnapi "karácsonyi" alkotásomba került. egy tábla mocsorós csoki apróra törve, 15 dkg trópusi mix /cukrozott

ananász, papaya stb.szép színesek/5-6 szem aszaltszilva

apróra vágva,kb 10 dkg birsalmasajt,kb 5 dkg dió darabokban.

az első 12 db-ot betöltöttem zöldes karácsonyi muffpapírba.ezek lettek a világosak.

5 percig erős lángon sütöm, utána közepesen még kb 15 percig.mikor illatozik, tűpróba.

a tepsit vizesruhára állítom, és hagyom legalább 10 percig pihenni. utána emelem ki a muffokat.

közben, a tésztába tettem egy evőkanál sötét kakaóport

és úgy félkanál fahéjat.

ezeket fehér hópehelymintás papírba töltöttem és mehetett

a második tepsi is sütőbe.

a második adag, mindig kicsit magasabb.

a kakaósra jobban oda kell figyelni, mert nem látjuk, hogy mikor pirul.

ha a sok belevalótól sűrűnek látod, egy pici tejjel lehet lazítani, de csak éppen, hogy. nokedlisűrűségűnek kell lennie.3/4-ig töltöm a kapszlikat.ma reggel porcukorral megszórtam, mintha havas lenne.

szóval így lett nekem tegnap karácsonyi muffinom, amit behoztam és még négy darab van belőle:))

üdv és kellemes ünnepeket:)

2010. dec. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a receptet! Mindenképpen ki fogom próbálni, felkeltette az érdeklődésemet!! Kellemes ünnepeket Nektek is!
2010. dec. 21. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!