Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Éttermekben olvastam a desszer...

Éttermekben olvastam a desszerteknél vaníliafagyi forró meggyel. Hogyan lehet elkészíteni egy ilyen forró meggy öntetet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Meggybeföttet felforralsz és kevés keményitövel sürited a levét - de tényleg csak pici keményitöt vegyél, hogy a leve ne kössön be, csak éppen annyira legyen sürü, mit a higabb méz. (Lisztet ne használj helyette, ha megoldható, mert a keményitötöl a szine megmarad, csak kicsit zselészerü (áttetszö) lesz, a liszttöl meg olyan lesz, mint egy mártás.

Kevés cukorral, citromlével izesitsd, hogy kellemesen savanykás-pikáns legyen, de se édes, se savanyú nem jó.

2011. febr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm


több félét is kipróbálnék

várom a további recepteket

2011. febr. 6. 11:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy, fagyasztott meggyből is készítheted ! Vizet felteszel cukorral,egész fahéjjal főni,tehetsz bele szegfűszeget,vaníliás cukrot is ,ha gondolod! El nem rontja. Jól felfőzöd, kidobod belőle a szegfűszeget és fahéjt,majd a vízzel kikevert keményítővel besűríted és kiforralod. Akkor jó ,ha a végén egy viszonylag sűrű mártás szerűséget kapsz.Ha ezzel meg vagy,a tűzről leveszed és míg forró a fagyasztott meggyet belekevered.

A meggy szépen felolvad benne a meggy leve, ami kiolvad belőle szépen visszahigítja és szép pirosra színezi az öntetedet.És kész! Megkóstolod,ha szükséges utána cukrozol! Ha sűrűre sikeredett pici víz,ha híg lett,akkor vissza a tűzre és egy kevés keményítős sűrítés megoldja.


Az éttermekben általában így készítjük !!

2011. febr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm
2011. febr. 6. 18:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!