Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Segitenétek? A tökéletes...

Segitenétek? A tökéletes receptet keresem!

Figyelt kérdés

Jövőhéten lesz a szülinapja anyukámnak és szeretnék neki sütni valamit. A probléma itt kezdődik. Nem szereti az édességet, fógyózik is ráadásul, szóval az édes sütemények kizárva. Valamilyen sós süteményt szeretnék neki sütni, ami finom és jó néz ki. Kerestem már recepteket de egyik sem az igazi. Tudnátok nekem linkelni olyan recepteket amihez van kép és nem kell a sütihez külsönleges dolog?

Szoktam sütni elég sokat, úgyhogy elég sok mindent meg tudok csinálni :)

Előre is köszi.


2011. márc. 19. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy veszem ki a szavaidból, hogy nem akarsz sima sajtos rudat, vagy pogácsát készíteni.

Esetleg egy szakállas pogácsa vagy sajtroló. Kicsit macerás mindkettő, de mennyei.

[link]

[link]

2011. márc. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2011. márc. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos, én nem tudok linket küldeni, /nem tudom, hogyan kell/de tippet tudok adni. SAJTTORTA.
2011. márc. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

és ha édesből egy joghurtos-zselatin krémeset készítenél? egy vékony piskótán?

én ezt szoktam anyumnak, pedig vigyázni kell a cukrára.

2011. márc. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2011. márc. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyszer sütöttem egy sós tortát,ami nagyon finom lett,és jól nézett ki.A tésztához 10 deka lisztet morzsolj össze egy evőkanálnyi margarinnal és egy mokkáskanálnyi sütőporral,sóval.Üss bele egy tojást,gyúrd meg simára,és bélelj ki vele egy kapcsos tortaformát vagy kerámia kerek cakkos piteformát.Kb 1 centis pereme legyen.Süsd meg világosra.Készíts főzött sajtkrémet(besamel,bele reszelt sajt,még forrón bele 1 tojássárgája és a habnak felvert fehérje,természetesen sózd meg.Lehet füstölt sajtos is.Egy tortaformához kb 3 deci tejjel kell készíteni.A tésztára szórj egy kis reszelt sajtot,és még melegen öntsd bele a sajtkrémet.A tetejét díszítsd ki selyemsonkából csavarintott tölcsérekkel körbe,párolt zöldségekkel,(pld.sárgarépás-brokkolis fagyasztott keveréket halmozz a közepére)Egy fél zacskó zselatint főzz meg kb 2,5 dl vegetás vízben,mikor kész,és már nem forró,szűrd egy szűrőn keresztül a torta tetejére.Első blikkre pazar gyümölcstortának tűnik majd,de NEM AZ.
2011. márc. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!