Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » TEJ NÉLKÜLI amerikai palacsint...

TEJ NÉLKÜLI amerikai palacsinta recept?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan amerikai palacsinta receptre lenne szükségem, aminek elkészítéséhez nem kell tej. amit eddig sütöttünk, kis sütőporos, tejes recept volt... :(
2011. márc. 21. 21:30
 1/5 anonim válasza:
háát az ancsiknál van ilyen por amit meg lehet sütni azt nemtudom abba van -e tej.
2011. márc. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A GOFRI -ra gondolsz?

Akkor én tudok egy tuti receptet:

20 dkg liszthez tegyél egy kocka margarint (én Ligát szoktam).De ezt úgy keverd el vele,hogy morzsalékos legyen.Lehetőleg kissé fagyos legyen a margarin.(én késsel szoktam belevárni a liszt közé).Tégy hozzá ízlés szerint sót,3 kanál olvasztott margarint,3 tojássárgáját és annyi vízzel keverd el,hogy lágy palacsintatésztát kapjál.(vigyázz óvatosan keverd el ne törjön meg a margarin).

A 3 tojásfehérjét kemény habbá verd fel és végül ezt is keverd el benne.Ezután süsd ki.Jó étvágyat!

2011. márc. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csereld le a tejet laktozmentes tejre (gondolom azzal van a baj?) vagy ha a tejfeherje a gond, akkor pl szojatejre, mandulatejre, stb, amelyik a legjobban tetszik:) En pl tejfeherje allergias vagyok, es a szojara is allergias, ezert mandulatejet vagy rizstejet hasznalok.
2011. márc. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tejes receptnél a tej helyett használj vizet. Semmi baja nem lesz a tésztának. Én 1 évig diétáztam a lányommal, mert minden tejfélétől, tejszármazéktól el voltunk tiltva. Mindent megfőztem, megsütöttem, a tejet vízzel (vagy zabtejjel) helyettesítettem.


Üdv!

2011. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítséget, remélem menni fog! Semmiféle tejtermék nem jöhet szóba, megpróbálok találni rízs, vagy szójatejet, de kipróbáljuk vízzel is :)
2011. márc. 23. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!