Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vendéget várok, kezdő háziassz...

Vendéget várok, kezdő háziasszonynak milyen menüsort ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Van két mini egész csirkém (nagyon picikék, mint egy galamb kb:) Ezzel lehet ne valamit kezdeni, de kellene hozzá előétel, leves is, meg köret és desszert.

Olyan receptek kellenének, amik összeillenek és nem nagyon lehet elrontani.


Köszönöm!


2011. márc. 30. 14:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

[link]


Erről az oldalról szívesen összeállítanám a menüsort. (Bár igaz, nem találtam egész csirkés receptet)

Sok finom étel van itt, de nem tudom miket kéne összeválogatni,hogy harmonikus ízek legyenek a vacsiba.

2011. márc. 30. 14:38
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Én besóznám a kicsi csirkéket, és ráültetném l-l sörös dobozra, mely tele van vizzel. Tepsiben l70 fokon pirosra sütném kb 50 perc alatt. Ezalatt csinálnék levest, amihez jelen esetben hus nincs.Tehát lehet paradicsom, borsó, zöldbab, vagy bármi.Készitenék majonézes bármit - kukorica, krumpli stb. Csinálnék egy rizi-bizit. Gusztán feldarabolnám a vendégek előtt a húst. Desszertként habos őszibarack befőttet adnék.
2011. márc. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Én a két pici csirkéből valamilyen ragulevest készítenék, utána pedig szerintem jó ötlet a csirkemell őzgerinc formában sütve (megtalálható azon az oldalon, amit belinkeltél és nagyon finom) zöldséges rizzsel vagy krumplipürével. Desszert pedig lehet bármi (lepények, joghurttorta, csokis süti, muffin, pudingos kehely stb.)
2011. márc. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötletet! Ezesetben a csirkét csak sózni kell? Nem kell rá más fűszer? És ha megsült akkor tölteléket bele :)


A vízzel töltött sörösdoboz ugye azért kell, hogy belül is átfőjön a hús?

2011. márc. 30. 14:49
 5/12 A kérdező kommentje:

Hűha, köszönöm második!

Mostmár várok még ötleteket és aztán döntök és kérdezek :))

2011. márc. 30. 14:50
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Fél kg liszt, 30 dkg margarin, 2 tojás, 2 ek. tejföl, 2 csipet só, ezeket gyúrd össze míg nem ragad a kezedre, és kis batyuként töltsd meg a 2 leveskockás vízben megfőzött csirkével, amit kis darabokra szeletelsz, és tejföllel, fűszerekkel, esetleg kockára vágott sajttal összekeversz. Főételnek sima bolognai spagetti. Tészta megfőz, paradicsomkonzerv kinyit,ezek előtt:

hagyma pirít, hozzá még egy kis szója szósz, aszalt paradicsom esetleg, gombaszeletek, petrezselyemlevél, icipici erőspista. Ha valami édeset is szeretnél, néhány batyut tölts meg lekvárral, de akkor mindent duplán számolj a tésztához, ez kb másfél tepsinyi amit leírtam.

2011. márc. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Második vagyok. Ha tényleg olyan picikék a csirkék, mint egy galamb, akkor azt nem igazán jó megsütni. Finom lesz, de nem lesz róla mit enni. Én az ilyen picurka csirkéből mindig húslevest vagy ragulevest csinálok, így elég kiadós.
2011. márc. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ, hogy hányan lesztek arra két kicsi husira!

Én csinálnék belőle: csirkepörköltet nokedlivel, tejfölös-fokhagymás ubi-salátával.

Elébe főznék pl. borsólevest.

Utána, ha nem akarsz sütni, cukiból felviszel egy tálca sütit: annyi krémest, tortaszeletet, ahányan lesztek, ill. valami kis sósat is árulnak már a cukiban.

2011. márc. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
A sörös doboz csak azért kell, hogy grill csirke jellege legyen a husnak. Semmi más szerepe nincs, tartja állva a csirkét. Elég a só. A tölteléken nem tudom mit értessz.
2011. márc. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Egyszeruen rakd be a sutobe az egesz csirkeket,elotte szord meg fuszerrel olyan grillfuszerrel vagy hogy hivjak. Csinalj egy kis sult krumplit,egy kis rizst,leveskent pl. zoldbablevest,desszert:mennj el egy cukraszdaba es vegyel egy tortat.Utana pedig kinald meg a vendegeket egy jo hazi palinkaval.Szerintem nem rossz.
2011. márc. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!