Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell brokkolit párolni?

Hogy kell brokkolit párolni?

Figyelt kérdés
Még sose csináltam ilyet, légyszíves ne nézzetek nagyon butának...:) úgy tudom, hogy először vizet melegítek valami lábosban, és arra kell tenni valami edényben a brokkolit, hogy megpárolódjon. Milyen edényben? Mennyi ideig? Kell valahogy fűszerezni? Előre is köszi:)
2011. máj. 2. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagyobb edénybe tegyél vizet, arra egy kisebb edényt tegyél, és abba bele a brokkolit. Forrald fel a vizet, a kis edényt pedig takard le. Be is sózhatod egy kicsit.
2011. máj. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És a brokkolis edény milyen anyagból legyen?
2011. máj. 2. 11:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van sima fém edényed, olyan legyen. Ne legyen teflonos.

Én imádom a brokkolit párolva, tejföllel és reszelt sajttal.

(Mi simán felteszünk ujjnyi vizet egy lábosba, és bele tesszük a rózsákra szedett brokkolit. Kb 10 percig pároljuk, majd kész. Nem szoktuk teljesen puhára párolni,szeretem ha ropog kissé.)


Üdv!

2011. máj. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek:) hmm, az a tejfölös sajtos dolog nagyon jól hangzik, lehet majd én is kipróbálom:)
2011. máj. 2. 16:23
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Háztartási boltokban,teszkóban van kimondottan pároló.Lyukacsos,kis lábakon áll,szétnyitható,mint egy virág,ezt teszed bele bármilyen lábosba,vagy fazékba,aljára víz,és erre a pároló rácsra teszed a brokkolit,zöldségeket.Rá a fedő,és puhulásig párolod.Nagyon jó találmány,Én évek óta így párolok,ezzel a pároló ráccsal.
2011. máj. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!