Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan csinálhatnék Chipset?

Hogyan csinálhatnék Chipset?

Figyelt kérdés

az egyik kérdésnél azt írta egy kedves válaszoló hogy lehet csinálni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__18..

és én is akarok csinálni


2011. máj. 20. 14:29
 1/5 :) :) :) válasza:
na erre én is kiváncsi vagyok :) (bocs az offér csak látni akarom ha jön ujj válasz)
2011. máj. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

hozzávalók 2 főre ■5 db szép formás sütnivaló burgonya (mi rózsakrumplit használtunk)

■só

■füstölt pirospaprika

sütéshez



■növényi olaj (serpenyő méretétől függ a mennyiség, a lényeg, hogy bőven legyen benne)



elkészítés

1.A burgonyákat meghámozzuk, majd uborkaszeletelővel vékony karikákra gyaluljuk. Belehelyezzük őket egy vízzel teli tálba, hogy ne barnuljanak meg.

2.Egy serpenyőt felteszünk, jó bőven olajjal, és felmelegítjük. Ez alatt kiterítünk egy konyharuhát, ráhelyezünk több burgonyaszeletet, és a másik konyharuhával lefedjük, és kicsit megnyomkodjuk, hogy felszívja a nedvességet.

3.Amint az olaj elég meleg (közepes tűztől egy kicsit lejjebbi fokozat kell), belehelyezünk annyi krumplikarikát a serpenyőbe, amennyi még tud úszni, és villával óvatosan kargatjuk, hogy ne tapadjanak össze.

4.Amikor megsültek, egy papírtörlővel kibélelt tálba kiszedjük, megsózzuk őket, és átszedjük egy másik tálba. A műveletet addig ismételgetjük, míg el nem fogy az összes krumpli.

5.A legvégén az egészet magasról finoman meghintjük füstölt pirospaprikával, de fogyaszthatjuk csak sósan is, mindenféle szósszal tálalva, hogy kedvünkre mártogathassunk.

2011. máj. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Ehhez valakinek recept kell?!
2011. máj. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 :) :) :) válasza:
De milyen füszer kell ehhez hogy tényleg olyan iző legyen mint a csipsz?
2011. máj. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Attól függ, hogy milyen Chipset szeretnél készíteni.

Ha a hagyományost,akkor krumpli,bő olaj és a végén só kell.

Mert ugye egy Chips ennyiből áll.

A különböző ízesítéseket sajnos nem tudom hogyan lehet házilag elkészíteni,mivel azt az ízt ráspriccelik. Discovery-n a How its made-ben láttam...

2011. máj. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!