Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Akik szeretnek és tudnak jól...

Akik szeretnek és tudnak jól díszíteni, lenne 1-2 kérdésem?

Figyelt kérdés

Fiam októberben lesz 1 éves, gondoltam csinálok neki muffin tortácskákat.Vannak jó ötletek, receptek díszítésre?Gondoltam fondant-ra(de nem tudom pontosan hogy kell csinálni)vagy esetleg cukros-tejfölös máz?Mert erről is olvastam hogy jó.

Azt is olvastam, hogy vannak ilyen ehető festékes tollak díszítéshez, ilyet hol lehet kapni?

Vagy mit ajánlanátok?

Bocsi, hogyha kicsit össze-visszaságnak tűnik amit írok, még nem nagyon tisztult le a fejemben hogy is kéne, egyenlőre ötleteket gyűjtök:)

Jaa és hol lehet olcsón emeletes torta tartót kapni?


2011. máj. 25. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:

guglizz rá a muffinra, nézd meg a képeket, onnan rengeteg ötletet lehet nyerni.

Dekorálni szinte mindennel lehet. Hipermarketben is lehet néhány dolgot kapni, de szintét gugli cukrászkellék, több webáruház van, ahol olyan dolgokat lehet kapni, hogy az ember szája tátva marad! Pl. írótollakat is.

2011. máj. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1 éves gyerek esetében én csak a természetes dolgokat helyezném előtérbe. Fog az a kicsi annyi ételfestéket megenni, hogy csak na, ne kezd már el 1 évesen.

Bármi allergiát is kihozhat nála.

Arról nem is beszélve, hogy lehet, hogy egy kekszel a kezében fog rohangálni, és a sütire rá sem néz...

Amúgy, ha nagyon díszíteni szeretnél, akkor hulala+habzsák tökéletes. Vagy vehetsz natur marcipánt is (szinezék mentes), és abból, gyurmázással kisz díszeket tudsz készíteni.

Ha színezni szeretnél, akkor a céklalé, vagy az erőteljes piros gyüm.lé (pl.: meggy) jöhet szóba. Apró bogyósokat még ne használj, (málna, ribizli, eper), mert allergizálhatnak!

De a natur zselével leöntött gyümölcsök is szépek egy kis sütin, (Narancs, lime, meggy, cser., banán, sbarack)pláne ha mondjuk formázod. Kockára, csillagra, vagy csíkokra vágva, virágformában elhelyezve.

Amúgy itt körülnézhetsz kellékek ügyében:

[link]

2011. máj. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Dr.Oetker-nek van tolla...:)

És ez előzővel nem értek egyet,mert a színezékekkel nincs semmi baj...Mert lehet kapni pl ananász színezéket,ami sárga...stb.stb...

Egyébként marcipánt,meleg pillecukrot kinyújthatsz és azt ráformázhatod!

Lehet mézeskalács készítő formával,mivel abból van szívecske,autó és a többi...

A tejfölös cukros máz nem annyira jó...Nem lesz annyira szép mint a tojásfehérje cukorral kikavarva!Jobban megdermed,de ennek hátránya hogy könnyen törik.

Ha kell bármi írj privátban szívesen segítek!:)

2011. máj. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, de egy 1 éves gyerekről van szó, azért írtam, hogy ne nagyon használjon még ételfestéket. Van egy allergiás, ekcémára hajlamos lányom, tudom, miről beszélek.


Üdv!

2011. máj. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy éves gyerek egyáltalán nem fogja értékelni a szépen dekorált muffint. Az is megoldás, ha csinálsz a felnőtteknek szépen festett muffinokat, de ő meg kap egy jó krémes, csokis vagy gyümölcsös tortát, amiben pancsolhat bátran és amiben nincs festék :)
2011. máj. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi nagyon a tippeket,a linket, és a figyelmeztetést is,számítottam rá:)Elég sok mindent eszik már fiam, egészségesen főzök neki, a muffin alaptésztája egy egyszerű tészta lenne, amiből nyugodtan ehet, az a pici dísz, ami 1 muffinon van,attól nem lesz semmi baja, úgysem fogok nagyon "elvetemült" dolgokat rátenni:)És a család többi tagja is örülni fog neki, na meg nem lesz a "nekem csak ennyit vágj" mizéria:)

Keresgélek még a google-n is, és ha nagyon nincs ötletem, írok, kedves válaszoló:)


Várom a további ötleteket is:)

2011. máj. 25. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!