Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek, ami finom, nem...

Mit főzzek, ami finom, nem túl drága és nem hús?

Figyelt kérdés

A zöldséges ételekben soha nem voltam otthon, de a héten még nem is ettem csak kenyeret (teljes kiőrlésűt), húst, krumplit, rizst.

Már nagyon hiányzik egy kis zöldség.

Akcióban van a karfiol és a zöldbab a helyi zöldségesnél. Úgy ennék egy habart bab levest, de a tegnapi tyúkleves ott van a hűtőben, vagy egy kis karfiol krém levest. Hmmm....

De leves az van, valami főétel kellene hozzá. Szerintetek?


És úgy általánosságban milyen zöldségeket szoktatok fogyasztani? Miként elkészítve? Szeretek és tudok is főzni, de a zöldségek a gyengéim, pedig megenni is szeretem őket.


2011. jún. 23. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Akár karfiolt, akár a babot majdnem készre főzöd, tepsibe teszed, besamellel leöntöd, sajttal megszórod, megsütöd... nagyon finom.

Majdnem minden zöldséggel megcsinálhatod.


De én nagyon szeretem a francia salátát is, jó sok almával. Ebben a melegben könnyű, hűsítő, laktató.

2011. jún. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

akkor a leves mellé csinálj egy jó kis zöldbabfőzeléket,azt habarhatod tejföllel is. esetleg egy kis friss kaporral, vagy petrezselyemmel nagyon finom.

vagy rántottkarfiolt tartárral.

2011. jún. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is a rántott vagy rakott karfiolt akartam írni:)

A rakott az majdnem olyan mint az első írta, csak én raknék a tepsibe a karfiol alá egy kis főtt rizst is, hogy laktatóbb legyen.

2011. jún. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
rakott kel,-zölbab, -karfiol
2011. jún. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Töltött tök, cukkini, karaláb: pucold meg, vágd ketté, a közepüket szedd ki.

Ezeket lobogó sós vízbe egy pillanatra beleteszed, csak annyi időre, hogy épp elkezdjen megváltozni a színük. Sózd be, ha lecsorgott.

Készítsd el a tölteléket: darálthúst fűszerezve megpuhítod, a főtt rizst hozzákavarod.


Zománcozott tepsi alját kizsírozod, tejföllel vastagon megkened, a megtöltött zöldségfélét rárakod, majd ismét vastagon megkened tejföllel. Ha akarod megszórhatod reszelt sajttal és forró sütőben összesütöd.

Mellé köretként szoktam egy kis sült krumplit.


A rakott kelt levelére szedve, vagy télen a hordós káposztát is ugyanezzel a módszerrel szoktam csinálni.


Ha a tökféleséget elszeled kb. féltenyérnyi kockákra, nyersen besózod, és bepanírozod, így szoktam rántani.

Petrezselymes krumplival, sült krumplival imádom.

2011. jún. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én ezeket szoktam fogyasztani :

spenótfőzelék bundáskenyérral és főtt tojással

sóskafőzelék főtt krumplival és hússal

zöldborsó/zöldbabfőzelék sült virslivel

paradicsomoskáposzta/kelkáposzta fasírttal

finomfőzelék pörkölttel

zöldséglevesek, paradicsomleves, krémlevesek(brokkoli, karfiol, spárga, zeller stb) piritott fokhagymás kenyérrel és mandulával, vagy mozzarella golyókkal

töltött padlizsán, tök, cukkini

kapros tökfőzelék sült hússal

tojásrántotta hagymával, paprikával, paradicsommal, gombával, cukkinivel

rántott-töltött karfiol, gomba majonézzel

tojásos lecsó

zöldborsópörkölt

sárgaborsó/lencsefőzelék füstölt sült tarjával

párolt zöldségek hússal/hallal/rizzsel

zöldséges-sajtos rizs

spenót párolva+rizs+fenyőmag+ husi

rakott zöldbab, kelkáposzta, karfiol, brokkoli, spárga

paradicsomos húsgombóc főtt krumplival

padlizsánkrém, snidlinges-hagymás vaj, túrókrémek

töltött tojások

spenótós palacsinta, kapros-túrós lepény, káposztástészta, káposztás palacsinta, gyros, zöldséges tészta, bolognai, gombás-tejszínes tészta,

2011. jún. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!