Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretitek a lasagnat? Ha...

Szeretitek a lasagnat? Ha igen hogyan keszitetek el?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Én palacsintát szoktam sütni és bolognai szószt csinálok, aztán rétegzem, egy palacsinta, rákenem a szószt, még egy palacsinta, szósz és így tovább. Tetejére sajtot reszelek és beteszem a sütőbe, addig sütöm, amíg szépen ráolvad a sajt. Mi így szeretjük. :)
2011. júl. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Imádom, sokszor csinálok.


Először megcsinálom a bolognai szószt: olajon hagymát pirítok, hozzáadok fokhagymát (ízlés szerint), majd 1 kg darált húst. Ezt megpirítom. Utána felöntöm annyi vízzel, hogy épp ellepje és befedem. Ha megpuhult a hús, teszek hozzá egy paradicsomsűrítményt (300 g), szükség szerint még vizet (ki mennyire szereti sűrűn vagy éppen hígan), fűszerezem ízlés szerint: só, bors, rozmaring, bazsalikom, kakukkfű, oregano.


A besamelhez 5 deka vajat megolvasztok, majd óvatosan 5 deka lisztet keverek hozzá, valamint 7 deci tejet (ha kevésnek tűnik, arányosan növelem az adagokat). Kevergetem hogy ne legyen csomós. Amikor teljesen csomómentes és sűrű szószt kapok, szerecsendióval fűszerezem.


Ezután egy tepsit kikenek vajjal, amire jön egy vékony réteg besamel, majd a nyers lasagne lapok, majd a bolognai ragu, majd sajt, majd megint besamel, lasagne, bolognai, sajt...amíg van anyag, addig rétegzem, általában 3-4 réteg lesz belőle.


Legfelülre tésztaréteg kerül, ezt nyakon öntjük jó sok maradék besamellel. Erre szórok sajtot és így sütöm 45 percig.


Általában a darált húsos szószból is marad ki egy kicsi, ezt lefagyasztom és jó lesz bolognai spagettinek - csak tésztát kell főzni hozzá.

2011. júl. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én úgy mint a második, csak a tésztát én csinálom hozzá, és a besamelbe sajtot reszelek :)
2011. júl. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Darálthúst megpárolod, aztán felöntöd vízzel. 2 csomag Maggi Bolognai alapport hozzáöntesz, főzöd, amíg be nem sűrűsödik. Lasagne tésztát(400Ft körül van boltban 1 csomag és kb 3X tudsz belőle csinálni, szal sztem nem éri meg kínlódni vele) belerakod egy jénai tál aljába, rá ez a szószos hús, aztán tészta, megint szószos hús .... Amíg tele a tál, a végén reszelsz rá sajtot, beteszed a sütőbe és összerottyantod, amíg a sajt meg nem olvad és a tészta fel nem puhul kicsit.
2011. júl. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!