Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az az étel amit szerintetek...

Mi az az étel amit szerintetek és párotok szerint a legjobban készítetek?

Figyelt kérdés
Leírnátok röviden, hogy hogyan készítitek? :)
2011. okt. 5. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a húsleves. Felteszem főni a húst (általában csirkeszárny, vagy ami olcsó), aztán megpucolom a zöldséget és beleteszem, majd fűszerezem. A fűszerezés a kulcs szerintem, soha nem használok előre elkészített fűszerkeveréket, leveskockát, vegetát, hanem van egy csomó fűszer itthon, és mindig azokból válogatok az ételbe. Egy húslevesbe minimum 5-7 féle fűszer kerül.

Másik kedvence a borsófőzelék, ezt paprika és fokhagyma nélkül készítem, bazsalikommal, nem rántom, hanem habarom, méghozzá joghurttal. Isteni :)

2011. okt. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A metélőhagymás csirkemellem.

Nagyon egyszerű elkészíteni: A csirkemellet vékony szeletekre vágom, sózom, borsozom, fél órára állni hagyom. Addig 1 nagy dobozos tejfölt egy keverőtálba öntök. Egy csomag friss metélőhagymát (snidlinget) apróra vágok, ezt belekeverem a tejfölbe. Teszek még bele 1 tojást és 2 evőkanál lisztet és egy csipet sót. Olyan sűrűnek kell lennie a mártásnak, hogy a húsra ráragadjon. Olajat melegítek egy mély serpenyőben. Sütés előtt a húsokat lisztbe forgatom, majd belemártom a tejfölös masszába, és közepesen forró olajban sütöm, míg aranybarna nem lesz. Sültkrumplival tálalom.

2011. okt. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Én inkább azt írnám amit nem szeret annyira, mert az a kevesebb!:-) Az enyém hihetetlenül szeret mindent amit elé rakok, a kínaiimért meg a barbecue-meg hasonló ízvilágú cuccaimért különösen oda van, gondolom mert náluk főleg magyarosan főznek.

Bár szerencsés testalkatú, szerintem még a vasat is megemésztené(tehát nincs rászorulva az egészséges kajákra) de a diétás kajáimat szó szerint falja! ..falNÁ-ha engedném!:-)

2011. okt. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Pulyka Beigli : A párom kedvence ha minden nap lenne az se lenne baj.


Pulyka Beigli.

25dkg liszt

10dkg vaj

2csapott evő kanál porcukor

2dkg élesztő

1tojás

2dl tej

20dkg füstölt sajt

Ebböl tésztát gyurunk : Nem kell nagyon dagasztani .csak annyira ,hogy össze álljon.

Be teszük a hütöbe,hogy megkeljen. / ez a tészta 1 órát,vagy akár 1 éjszakát is állhat hütöben.

Töltelék.

10 szelet vékonyra kiklopfolt csirke,vagy pulyka mell.

14 szelet bacon szalonna

14 szeletelt sajt trappista

A meg kelt tésztát 2 felé osztom.

Téglalap alakura kinyujtom. Ráteszem először a bacont,majd a húst a húst sózom,borsozom,de csak azt felét amelyiket nem éri a szallonna . Erre teszem a sajtot. Fel tekerem úgy ahogy kalácsot szoktuk. Sütö papirba teszem ,ugy hogy a papír túl logjón a beijglin. A másik tekercset ugyan igy rakom össze. Azt is sütő papirba teszem : A tepsibe eggymás mellé rakom. Alacsony hő fokon kezdem el sütni .A mi 150C _Ot jelent. 40percig : majd 17§ C_on még kb 30percig sütöm. Hidege,és melegen is jó . Én hideg tálra szoktam csinálni,vékonyan szeletelem fel. A tésztájábolszoktam üres kifliket csinálni,vagy csirkemájas pogácsákat.

2011. okt. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincs kedvence,mert mindent szeret.Amit viszont utál: a csirkemell,mert abból alig lehet jóízű ételt főzni. Igaz félévben legfeljebb egyszer készítek csirkemellet. Éppen így húslevest csak marhahúsból,vagy házityúkból főzhetek. Esetleg a zsírosabb pulykanyak jöhet még.
2011. okt. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Petrezselymes krumpli párizsi szelettel.
2011. okt. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!