Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van egy csomag réteslapom (6...

Van egy csomag réteslapom (6 db van benne). Almás rétest szeretnék,1 rudat. Hogyan csináljam? Mind a 6 kell? Nem áztatja át az alma?

Figyelt kérdés
Biztos mindenki tudja, csak én nem...Légyszi ha tudjátok írjátok le mit hogyan kell! Még soha nem csináltam! Köszönöm!
2011. aug. 4. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:

3 darabból szoktam egy rudat csinálni.

A reszelt almát cukorral addig főzöm, amig a leve elfő, teszek bele mazsolát és fahéjat, megvárom mig kihűl.

Vajat olvasztok, nedves konyharuhára teszem az első lapot megkenem a vajjal, rá a másik, azt is megkenem, majd rá a harmadik lap, megszórom zsemlemorzsával (igy nem ázik el a tészta), ráteszem az első felére az almát és feltekerem a konyharuha segítségével, be a tepsibe, tetejét is megkenem vajjal és közepes lángon megsütöm,

2011. aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én szeretem, ha egy picit több tészta van rajta, így én mind a hatot fel szoktam használni.


Az almát lereszelem (vagy vékony szeletekre vágom, így is megpuhul, újabban így készítem!!!) cukorral, fahéjjal fűszerezem.


A réteslapból hármat kiterítek, majd másik hármat ráfektetem úgy, hogy kb 1/3-ban fedjék egymást.


Olajjal, vajjal, vagy tejföllel megkenem vékonyan a lapokat, megszórom búzadarával ahol az alma lesz, rászóróm az almát (kb. az első harmadára), majd feltekerem, és kb. 20 perc alatt megsütöm.


Ha reszeled az almát, akkor a cukortól kiengedett levet kicsit nyomkodd ki.


Kívülről is meg szoktam kenni tejföllel, vagy olajjal.


Jó étvágyat!

2011. aug. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A réteslapból hármat kiterítek, majd másik hármat ráfektetem úgy, hogy kb 1/3-ban fedjék egymást. Ezt nem értem...:) Hogyan terítem ki? Egymás mellé a 3-at, majd rá a másik 3-at...? Köszönöm!
2011. aug. 5. 14:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Egymáson van 3 db, majd az újabb hármast teszed úgy, hogy fedjék egymást a fentiek szerint.


Bár azóta már biztos megcsináltad :)

2011. aug. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!