Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány éves voltál, amikor...

Hány éves voltál, amikor megtanultál főzni és hogyan? Szülőtől, nagyszülőtől, recept, vagy esetleg elköltöztél otthonról és rá voltál kényszerülve?

Figyelt kérdés

Kort és nemet is írjatok.

Köszi!


2011. aug. 20. 16:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

9 évesen anyukámtól. mire férjhez mentem 20 évesen, főzésben már nagyon gyakorlott voltam, de az újdonságok miatt szakácskönyveket is vettem-kaptam, amikből szintén

sokat tanultam.

40 éve 3 generációra főzök, de már talán állíthatom, hogy a sütéssel sem állok hadilábon.

szeretni kell, ennyi az egész...:))

üdv: 60/N.

2011. aug. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
14-15 éves korom óta rendszeresen besegítek a főzőcskézéseknél. Egyszerűbb tésztás ételeket, pogácsákat, lecsót, rántott dolgokat és köreteket is el tudok készíteni. Leveseket még sohasem próbáltam, de ami késik nem múlik. Szóval nem halnék éhen, feltalálom magam a konyhában és sütni is tudok több sütit is. Leginkább magamtól és egyedül kezdtem bele a főzésbe, mert idegesít ha valaki parancsolgat, tanulok úgyis a hibáimból. 18/L
2011. aug. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül tanultam főzni, amikor egyemetista lettem, a koliban. Habár nem szeretek főzni (enni sem), mégis nagyon jól főzök a férjem szerint. Magam kísérleteztem ki mindent, szakácskönyből elolvastam a receptet, kipróbáltam, aztán a magam szája íze szerint változtattam rajta. Olyan ember vagyok, aki mindent egyedül szeret megtanulni. (A múlt héten pl. magtanultam horgolni.)


40/N

2011. aug. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

19-20


Először figyeltem anyámat, mit hogyan csinál, később kipróbáltam egyre bonyolultabb dolgokat, aztán rájöttem, hogy nem is olyan bonyolult.

2011. aug. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem mindig érdekelt a főzés, pár éve már rendszeresen magamra főzök. Anyukám segített az alapok elsajátításában, a többit blogokról szedem össze. (Vagy étteremből merítek ötletet :) )


F/18 vegetáriánus

2011. aug. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Fiatal srác koromban(13) a haverokkal sokszor megpróbáltunk ehetőt főzni,csak úgy unaloműzőként,sikerrel!Ezek a próbálkozások nálam később rendszeresek lettek.

Ma meg ebből élek!:D

Édesanyámmal és édesapámmal is sok időt töltöttem a konyhában ,engedtek kotnyeleskedni(addig sem tettem rossz fát a tűzre valahol),talán ez ragasztott oda ennyire a tűzhely közelébe!Mai napig a kedvenc "területem" a lakásban!:)

Minden jót!

F/36

2011. aug. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Kiskoromtól kezdve figyeltem anyukámat, 16 évesen már önnálóan főztem.


22/N

2011. aug. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi (5 éves) korom óta kint voltam a konyhában, és játszva tanultam meg sütni, főzni anyutól. Imádok azóta is ott sürgölődni. :)

37/n

2011. aug. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 évesen tanultam meg, de 20 éves koromig nem gyakoroltam ezt a képességemet. Mert aki olvasni tud, az főzni is tud...
2011. aug. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
14 éves vagyok magamtól tanulok mikor anyáék nincsenek itthon megy ez egyedül is(persze könnyűeket csinálok):)
2011. aug. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!