Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha leves kockával főzök...

Ha leves kockával főzök zöldség levest, kell bele sót rakni vagy abban már elég?

Figyelt kérdés

A kóstoláson kívül, elméletileg érdekelne. :)

Még sose főztem leveskockával. Most kaptam egy bio zöldségleves kockát, gondoltam, kipróbálom.

Köszönöm!


2011. szept. 6. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én teszek bele. Nekem sótlan nélküle. Vannak ételek amikhez az ételízesítő mellé is teszek még sót.
2011. szept. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy kevés só elfér még hozzá. De ha biztosra akarsz menni akkor inkább akkor sózz ha már feloldodott a leveskocka
2011. szept. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem teszek bele. Be kell tartani az adagolást, és akkor nem kell só. Általában fél liter vízhez kell 1 kocka, de nézd meg, mit írnak.


De nagy csodára ne számíts, nekem egyáltalán nem ízlenek ezek a dolgok. A biot is kipróbáltam. Én 2 dologra használom: hagymalevesbe (nem vízzel öntöm fel, hanem tyúkhúsleves-kockából főzött lével) és brokkoli-krémlevesbe.

Ha lenne nálunk maradék húsleves, lefagyasztanám, és azt használnám, de mindig elfogy. :)

2011. szept. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hiába bió leveskocka,abban is sok adalékanyag van. Zöldséglevest lehet jóízűt főzni leveskocka nélkül is,csak jól kell fűszerezni.
2011. szept. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én nem sozktam már bele sót tenni de izlések és pofonok...
2011. szept. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én se teszek bele sót szerintem az csak elrontja az ízét és túl sós lesz. Egy leveskockában szerintem pont elég só van. Persze lehet nem ugyan olyat használunk.
2011. szept. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a csomagolásán, hogy van-e benne só.

Ha nincs, akkor sózd meg a levest, ha van, akkor ne.

Akinek esetleg sótlan, utólag tehet a tányérjába kimert levesbe.

2011. szept. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!