Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki jártas tenger gyümölcse...

Valaki jártas tenger gyümölcsei kérdésben?

Figyelt kérdés
Elég jól tudok főzni, bármit elkészítek, de tenger gyümölcseivel hadilábon állok, mert ritkán készítek belőlük ételt. Van a fagyasztóban kb 30 dkg garnéla rák, nekem fél fogamra nem elég, koktélráknál nagyobb, de az óriásgarnélánál kisebb. Ezen kívül találtam a spájzban egy üveg vegyes tenger gyümölcseit, van benne polip, tintahal és kagyló. Az üveges gondolom konyhakész (még soha nem ettem)valami lében úszik de német cucc, én nem beszélni német :-) Szóval a kérdés, hogy a kettőből lehet valamit összehozni? fagyasztott rák + üveges tenger gyümi?
2011. szept. 28. 17:44
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyi, ha nem lehet, vagy nem érdemes a kettőt összehozni, mit lehet készíteni a garnélából két személyre?
2011. szept. 28. 17:47
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pizzát.
2011. szept. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy szuper kis tenger gyümölcsei levest készíthetsz, tejszínesen, vagy kókusztejjel esetleg, pici citrommal és fokhagymával. Isteni finom és 5 perc alatt kész.

Megpárolsz egy pici hagymát, foghagymát, felöntöd vízzel beleteszed a rákot, kiolvadt, és mehet bele az üveges cucc is. Egyet rottyan, tejszín bele, só bors, (bazsalikom, majoranna, tárkony, ízlés szerint)

2011. szept. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tejszines spagetti ,tenger gyümölcsivel.


Az üveges tenger gyümölcseit,öblitsd le jó alaposan,mert az vagy olajos ,vagy ecetes lében,van.

Én igy szoktam csinálni.


az aprora vágott ,vörös hagymát,kevés olajon párold meg,tedd,rá a tenger gyümölcseit,2dl ,férbort önts hozzá,

tegyél hozzá,1citrom,levét, majd,félbe vágott koktél,paradicsomokat,tegyél,bele,forrald be a felére, főző tejszínel,sürits be. Ezt az egészet önts a kifőtt,spagetira.


Ez lehet,hogy kicsit furcsa lesz ,de az olasz barát nőm ,pizza füszer keveréket is szokott bele tenni. Ezt a borral,együtt forralja fel.

Már kiprobáltam ,én is igy is jó kicsit ,füszeresebb,lesz.

2011. szept. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!