Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A tenger gyümölcsei közül...

A tenger gyümölcsei közül melyik a legfinomabb és legkönnyebben elkészíthető?

Figyelt kérdés
Még soha nem készítettem és nem ettem a tenger gyümölcseiből.Elsőre mit ajánlatok,hogy mit vegyek és hogyan készítsem el?
2009. dec. 14. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát azt nem tudom, melyik a legfinomabb, mert én csak a fagyasztott kagylót próbáltam. Miután felolvasztottad, kevés olajban pár perc alatt átpirítod, és kész. Aztán hozzáöntheted tésztához, rizshez, zöldségekhez. Csak picit bonyolultabb verzió, ha lepiritol hozzá egy kis fokhagymát, erre dobod rá a kagylót, együtt megpiritod, majd hozzáöntesz egy kis tejszínt és teszel bele (szárított) kaprot. A végén esetleg egy nagyon pici liszttel megszórhatod. És lehet még hozzá egy kis citromlevet csepegtetni. Ez egyszerű és nagyon finom. (Nem tudom, otthon mennyire elérhető a kagyló, nem Magyarországról írok.)
2009. dec. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

koktélrákot szoktunk venni, néha még polipot is. egyszer osztrigát vettem, de az iszonyat drága és szörnyű..

a tengeri herkentyűk nagy része attól finom, h egyszerűen van elkészítve. só, bors, és hirtelen kisütöd. kóstolgatni is így jó, mert érzed az ízét, nincs agyonfűszerezve. köretnek grillezett zöldségek és pirítós.

a koktélrák pl sóval, borssal, petrezselyemmel, citrommal olivaolajban hirtelen kisütve, és grillezett cukinival finom. mehet rá majonéz is.

2009. dec. 15. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!